Materiał Partnera

Złomowanie samochodu - Co warto wiedzieć?

Złomowanie samochodu - Co warto wiedzieć?

Złomowanie samochodu to dobry sposób na uzyskanie gotówki nie tylko wtedy, gdy nasze auto brało udział w sporym wypadku drogowym, ale także wtedy gdy decydujemy się na zmianę samochodu, a sprzedaż poprzedniego idzie bardzo opornie. Wtedy również warto zastanowić się nad jego zezłomowaniem i w tej kwestii jest wiele spraw, o których należy wiedzieć, dlatego też postaramy się je nieco przybliżyć.

Kiedy powinniśmy zezłomować samochód?

Nad złomowaniem samochodu możemy zastanowić się nie tylko w momencie, gdy mamy ogromne trudności z jego sprzedażą czy też po prostu nasz samochód nie nadaje się do dalszej jazdy ze względu na udział w sporej kolizji, ale także wtedy gdy sam pojazd daje nam sygnały, że jest z nim coś nie tak, czego skutkiem są różnego rodzaju trudne do usunięcia, a co za tym idzie bardzo kosztowne usterki, co również przy próbie jego sprzedaży może skutkować wypadkiem osoby nabywającej pojazd.

Ile możemy zarobić na złomowaniu samochodu?

Jeśli chodzi o dokładny zysk przy złomowaniu auta, to jest on trudny do określenia, ponieważ w głównej mierze pieniądze, jakie możemy uzyskać za nasz pojazd zależą od jego wagi (tak jak w przypadku innych rodzajów złomu), a poza tym możemy także uzyskać zwrot kosztów związanych z ubezpieczeniem OC, które zawsze musi być obowiązkowo płacone.

Dokumenty niezbędne przy złomowaniu samochodu

Kiedy już zdecydowaliśmy się na złomowanie naszego pojazdu, to warto pamiętać o tym, że podczas tego procesu wymagane są różnego rodzaju dokumenty takie jak:

  • Dokument tożsamości - W tym przypadku najlepiej będzie zabrać ze sobą po prostu dowód osobisty, ponieważ wymagany jest tutaj dokument który powinien zawierać zarówno nasze zdjęcie jak i adres zamieszkania oraz numer PESEL. W momencie, gdy dzielimy z kimś własność pojazdu, to ta druga osoba także musi okazać swój dokument tożsamości.

  • Dowód rejestracyjny - Ten dokument jest niezbędny, ponieważ posiada on wszystkie dane dotyczące złomowanego pojazdu, jednak w przypadku gdy go nie posiadamy, to możemy także przedstawić specjalne zaświadczenie z wydziału komunikacji, które będzie zawierało wszystko to co dowód rejestracyjny.

  • Umowa sprzedaży auta - Ten typ dokumentu musimy mieć ze sobą tylko w momencie, gdy złomujemy nie przerejestrowany jeszcze na nas samochód.

  • Wpis do KRS/Działalność gospodarcza - Tego rodzaju dokumenty potrzebne są w przypadku złomowania samochodu firmowego.

  • Upoważnienie od współwłaściciela - Dokument ten musimy wziąć ze sobą w momencie, gdy współwłaściciel pojazdu nie może udać się z nami na miejsce złomowania auta. Należy pamiętać, że musi on być odręcznie przez niego podpisany.

Gdzie powinniśmy złomować samochód?

Generalnie samochody należy złomować w miejscach, które posiadają licencję na tego typu usługi. Jednym z takich zakładów jest firma Złomtex, która posiada na swoim placu stację demontażu pojazdów, a jej pracownicy pomogą nam w załatwieniu wszystkich formalnych spraw związanych ze złomowaniem samochodu.

Opracowanie:
Zalesie 4 C, (kierunek Garbatka-Letnisko)
tel. 604 634 182
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz