Artykuł sponsorowany

Złom stalowy – opłacalna utylizacja na Skupie Trojek

Złom stalowy – opłacalna utylizacja na Skupie Trojek

Złom stalowy jest surowcem popularnym w utylizacji odpadów metalowych.Rodzaje stali do ponownego przetworzenia różnią się przede wszystkim na wsadowe, do bezpośredniego użycia w piecach hutniczych oraz niewsadowe. Podział może być jeszcze bardziej szczegółowy, co ma wpływ na ostateczną cenę za kg. Złom ze stali można korzystnie sprzedać na Skupie Trojek.

Co należy do złomu stalowego?

Złom stalowy w metalurgii oznacza odpady z różnego rodzaju rozbiórkowych konstrukcji stalowych lub resztek pochodzących z produkcji oraz elementy z tego metalu, których nie da się już naprawić, a można poddać recyklingowi. Złomowanie polega na odzyskaniu surowca, np. oddzieleniu części stalowych od innych, następnie przetworzeniu oraz przetopieniu w celu ponownego użycia. Jak mówi pracownik Skupu Złomu Trójek:

dostawą złomu do skupu zajmują się głównie gminy segregujące odpady oraz producenci przemysłu metalowego.

Rodzaje złomu stalowego

Dla wielu osób podział złomu może kojarzyć się tylko z metalami kolorowymi oraz pozostałymi, ale osoba pracująca na złomie wyjaśni, że tych grup jest znacznie więcej. Tylko na poziomie podstawowym rozróżnia się złom stalowy od żeliwnego i kolorowego. Jeszcze sam odpad stalowy podlega podziałowi na dwa główne gatunki: złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy rodzaj może zostać wykorzystany bezpośrednio w piecu hutniczych, bo ma odpowiedni rozmiar, skład oraz postać. Gorszy gatunek, czyli złom stalowy niewsadowy musi wpierw zostać poddany obróbce termicznej lub mechanicznej, by dostosować jego parametry do pieca hutniczego. Złom niewsadowy ma też dwie odmiany: ciężką o grubości min. 6 mm oraz lekką np. blachę, o grubości do 4 mm. Na różnych skupach mogą być jeszcze bardziej szczegółowe rozróżnienia, np. występuje wióra mieszana o dowolnej długości. Złom stalowy niewsadowy może być w odmianie starej czystej lub konstrukcyjnej. Te rozróżnienia mają wpływ na ostateczną cenę za kg stali oddawanej na złom i im materiał mniej wymagający obróbki, tym wartość będzie wyższa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz