Materiał Partnera

Zleć specjalistom pranie tapicerki samochodowej!

Zleć specjalistom pranie tapicerki samochodowej!

Każdy, kto próbował samodzielnie prać tapicerkę samochodową wie, jak trudne i czasochłonne jest to zadanie. Lepszym rozwiązaniem jest zatem skorzystanie z usług czyszczenia tapicerki, które oferują pracownie autodetailingowe i firmy utrzymania czystości. Nie tylko odświeżą oni fotele, dywaniki i podsufitkę, ale także usuną uciążliwe plamy. Niektóre firmy oferują w zakresie prania tapicerki samochodowej nawet ozonowanie wnętrza pojazdu.

Pranie tapicerki samochodowej – metoda na mokro i sucho

W zależności od posiadanej technologii firma oferująca pranie tapicerski auta wykorzysta metodę czyszczenia na mokro lub sucho. Najlepsze pracownie posiadają specjalne małe odkurzacze samochodowe, które najpierw zbierają powierzchniowy brud, a następnie pozwalają na swoiste wypranie materiału, którym obito m.in. fotele. Wykorzystywana jest często do tego specjalna parownica, a także środek chemiczny, który aktywowany jest właśnie przy wysokiej temperaturze pary. Inna metoda dotyczy zaś czyszczenia tapicerki specjalną pianą, której cząsteczki uwalniają brud nawet z głębszych struktur materiału.

Niezależnie od metody, którą wykorzystuje dana firm, liczyć można na świetny efekt. Profesjonaliści czyszczą nawet trudnodostępne miejsca, nadając wnętrzu auta blasku oraz pięknego zapachu. Wykorzystywane zabiegi impregnują również tapicerkę tak, by brud miał utrudnione zadanie w osiadaniu się na niej, a także, by fotele, zagłówki, podsufitka czy deska rozdzielcza była prostsza w czyszczeniu metodami domowymi.

Odplamianie tapicerki samochodowej

Pranie tapicerski samochodowej wiąże się też z usuwaniem ciężkich zabrudzeń. Dobra firma sprzątająca bez problemu poradzi sobie jednak z uporczywymi plamami po tytoniu, jedzeniu, sokach, alkoholu, a nasze po różnych środkach chemicznych. Podkreślić warto, że metoda profesjonalnego odplamiania tapicerki samochodowej nie doprowadza do punktowego przemoczenia materiału oraz wystąpienia zacieku. Nie trzeba martwić się również o to, że intensywne szorowanie zetrze włókna. Odplamianie dzisiaj jest znacznie bardziej bezpieczne.

Proces ten polega na czasowym wyłożeniu na tapicerce specjalnych środków chemicznych, które rozpuszczają brud. Następnie preparat ze zebranymi zanieczyszczeniami usuwany jest odkurzaczem lub po prostu suchą szmatką. W ten sposób plama znika bez naruszenia struktury tapicerki. O pełne zadowolenie klienta zawsze dba Patryk Łukaszewski ze Złotoryi, który prowadzi firmę PAR-PAT. Oferuje ona także sprzątanie pomieszczeń, mycie kostki brukowej i czyszczenie elewacji. Uzupełnieniem oferty jest też ozonowanie, które warto wykonać także we wnętrzu auta.

Ozonowanie tapicerki samochodowej

Ozonowanie samochodu nie dotyczy tylko tapicerki, ale każdego wewnętrznego elementu pojazdu, w którym specjalny generator rozpyli wysokie stężenie gazu zwanego ozonem. To on ma własności antybakteryjne, usuwając zagrożenia, których nie jesteśmy w stanie dostrzec. Ozonowanie całkowicie eliminuje z każdej powierzchni – nawet z najmniejszych zakamarków – insekty, bakterie, grzyby, wirusy i pleśń, a także wszystkie formy przetrwalnikowe mikroorganizmów. W ten sposób wnętrze auta staje się sterylne i jeszcze bardziej odświeżone.

Dużą zaletą ozonowania jest również to, iż kierowca może pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z samochodu, a także trudnego w zwalczaniu jego zawilgocenia. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz