Materiał Partnera

Zgrzewarka RZA - wykorzystanie w pracy

Zgrzewarka RZA - wykorzystanie w pracy

W warsztatach elektromechaniki samochodowej możemy znaleźć bardzo wiele różnych skomplikowanych urządzeń i narzędzi, które wykorzystywane są do ułatwienia pracy mechanikom i zapewnienia lepszego serwisu. Jednym z rewolucyjnych urządzeń jest ręczna zgrzewarka akumulatorowa RZA wykorzystywana głównie do naprawy rozruszników. Dowiedz się, czym ona jest i gdzie można jej używać.

Gdzie stosuje się ręczne zgrzewarki akumulatorowe?

Ręczna zgrzewarka akumulatorowa RZA znajduje swoje zastosowanie poprzez łączenie ze sobą miedzianych linek (np. szczotek grafitowych) z miedzią lub ze stalą oraz miedzianych płaskowników ze sobą.

Do dziś jest to bardzo problematyczne zadanie, którego poprawne wykonanie jest konieczne do skutecznej naprawy rozrusznika. Dotychczasowy czasochłonny i nie zawsze skuteczny sposób można zastąpić poprzez zastosowanie specjalistycznego narzędzia skonstruowanego specjalnie do radzenia sobie w takich sytuacjach - ręczną zgrzewarkę akumulatorową (RZA).

Naprawa rozruszników

Cały problem z rozrusznikami, który sprawia, że ręczna zgrzewarka akumulatorowa jest tak potrzebna i rewolucyjna dla wielu warsztatów samochodowych oraz mechaników, jest jednak prosty. Cyna, która znajduje się w połączeniu linek w rozruszniku, który pracuje głównie przy uruchamianiu samochodu posiada dość niską temperaturę topnienia, dlatego po pewnym okresie niemal nieuniknione jest jej stopienie, upłynnienie oraz rozłączenie szczotki grafitowej.

Pracując ręczną zgrzewarką akumulatorową (RZA) wykorzystujemy materiału najwyższej jakości, aby utrzymać trwałe połączenie w rozruszniku. Mowa o specjalistycznej lucie przypominającą taśmę. Dzięki wyjątkowemu składu chemicznego można dzięki niej połączyć wiele różnych gatunków metali na stałe i uniknąć rozpłynięcia nawet przy rekordowo wysokich temperaturach. Co najważniejsze, po wykonaniu połączeń ręczną zgrzewarką akumulatorową (RZA) nie da się ich odróżnić pod względem wyglądu od połączeń fabrycznych.

Obsługa ręcznej zgrzewarki

Najlepszym miejscem na zakup nowoczesnej ręcznej zgrzewarki akumulatorowej (RZA) jest strona internetowa producenta, czyli Figel Auto Narzędzia, która posiada swoją siedzibę w Gdańsku.

Zgrzewarka jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu oraz podłączania urządzenia do bardzo mocnego urządzenia. Wystarczy akumulator o pojemności min. 45 Ah.  Przed odpowiednim działaniem ręcznej zgrzewarki akumulatorowej RZA może przeszkodzić jedynie przycisk zasilania włączony przez długi czas, Zanieczyszczona stalowa elektroda lub materiał i użycie zbyt małej ilości topnika.

Opracowanie:
Gdańsk, Chrzanowskiego 36a
tel. 58 341 04 53
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz