Materiał Partnera

Zdobienia opakowań metodą hot stamping. Charakterystyka

Zdobienia opakowań metodą hot stamping. Charakterystyka

Atrakcyjne opakowanie wpływa na decyzje zakupowe konsumentów, dlatego metoda hot stamping cieszy się dużą popularnością m.in. wśród producentów produktów kosmetycznych. Pozwala ona na uszlachetnienie druku, dzięki czemu opakowanie produktu zyskuje dodatkowe walory estetyczne i przyciąga uwagę potencjalnych klientów. Dzięki technice hot stamping możliwe jest ozdobienie opakowania m.in. wytłaczanymi wzorami w kolorze złota i srebra.

 

Na czym polega technika hot stamping?

 

W produkcji opakowań stosuje się wiele metod zdobienia, które sprawiają, że produkt wyróżnia się spośród oferty konkurencji i staje się atrakcyjny pod względem wizualnym. Prawidłowo zaprojektowane i ozdobione opakowanie to połowa sukcesu i ważny czynnik, który wpływa na wielkość sprzedaży, dlatego stale poszukuje się efektownych sposobów na zdobienie opakowań. Jednym ze częściej stosowanych rozwiązań jest metoda hot stamping. Stosuje się ją m.in. podczas produkcji opakowań kosmetyków, które powstają z tworzyw sztucznych. Technika hot stamping polega na tłoczeniu wzorów z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Nadruki powstają z wykorzystaniem specjalnej foli oraz matrycy.

 

- Hot stamping jest prostą i przyjazną środowisku metodą uszlachetniania druku, która może być stosowana na różnych materiałach. Chętnie wykorzystywana jest w czasie produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, które dzięki wytłaczanym wzorom zyskują elegancki, luksusowy wygląd. Oprócz nadruków w kolorze złota i srebra hot stamping pozwala także na wykonywanie nadruków w innych barwach w wersji błyszczącej oraz metalicznej – wyjaśnia ekspert z firmy NOVO-PAK.

 

Metoda hot stamping krok po kroku

 

Zdobienie metodą hot stamping stosuje się w celu wytłoczenia na powierzchni opakowania zarówno napisów, jak i różnych wzorów. W celu jej zastosowania niezbędne jest posiadanie specjalistycznych maszyn, które wyposażone są w rozgrzewaną do wysokiej temperatury matrycę. Na rozgrzaną matrycę nanoszona jest specjalna folia do hot stampingu, a następnie następuje wytłoczenie wzoru na powierzchni opakowania. Ta technika zdobienia opakowań pozwala na tworzenie trwałych i odpornych na działanie różnych czynników nadruków, które znacząco poprawiają estetykę opakowania i pozwalają wyróżnić je spośród produktów konkurencji. Co więcej, hot stamping jest tzw. suchą metodą zdobienia, więc pozwala na zmniejszenie negatywnego wpływu produkcji opakowań na środowisko naturalne, bo nie wymaga zastosowania farb. Wybór metody zdobienia opakowania jest dość trudny, dlatego warto wziąć pod uwagę wiele różnych opcji, które powinny zostać dopasowane zarówno do potrzeb producenta, jak i rosnących potrzeb klientów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz