Materiał Partnera

Zbilansowana codzienność naszych pupili

Zbilansowana codzienność naszych pupili

O tym, jak ważna jest zbilansowana dieta, codzienna dawka aktywności fizycznej, zdrowy bilans między wysiłkiem fizycznym, a codziennym odpoczynkiem po aktywnym dniu, dobrze wie każdy z nas. Brak równowagi w każdym tym aspekcie powoduje, że nasz organizm zaczyna odmawiać posłuszeństwa, zaczynają dopadać nas różne choroby, dolegliwości. Stan fizyczny i psychiczny, ulega szybkim przemianom, powodując ciągłe zmęczenie, lub nadmierną, przeszkadzającą pobudliwość. Zachowanie zdrowego balansu jest konieczne do dobrego i prawidłowego funkcjonowania i odpowiedniego działania podstawowych funkcji życiowych. Te same działania odnoszą się do codziennego, dobrego funkcjonowania naszych pupili.

Aktywność pupila

Zdrowe i radosne nastawienie naszych psów zależne jest od prawidłowej codziennej opieki, dostarczania psu wartościowych składników odżywczych i zapewnienia mu właściwej dawki aktywności fizycznych. Tą zaś również trzeba odpowiednio dawkować psu, i dobrać właściwie do jego wagi, wzrostu, wieku i codziennych przyzwyczajeń. Długie, codzienne spacery niewątpliwie wpłyną pozytywnie na zdrowie psa i jego dobre nastawienie. Takie spacery pozwalają nie tylko na odpowiednie zaczerpnięcie świeżego powietrza, ale również umożliwiają aktywne wykorzystanie emocji psa, który może spożytkować je w prawidłowy sposób. Wzmożona aktywność psa powinna jednak być kontrolowana pod okiem specjalisty. Zdrowie i umożliwienie uprawiania przez pupila sportów, stało się życiową motywacją dla Justyny Krauze, założycielki Psiej Frajdy, która swoim działaniem kontroluje psie zachowania, przygotowuje je do wysiłku fizycznego i naucza podstawowych komend, niezbędnych również w wykonywaniu sportów razem z pupilem.

Zdrowe odżywianie  

Do aktywnego wysiłku fizycznego niezbędne jest wprowadzenie zbilansowanej diety pupila. Jego odpowiednie odżywianie, codzienną dietę, ilości i jakość podawanych posiłków rozpisać może specjalista, który kierując się indywidualnymi potrzebami każdego psa, dostosuje dla niego odpowiednią dietę. Ustalenie odpowiednich nawyków żywieniowych jest niezwykle ważne, zarówno dla zdrowych pupili, jak i dla tych, które wymagają specjalnej diety, dostosowanej do warunków zdrowotnych. Niezbędna jest również pomoc w przypadku, gdy pies odmawia przyjęcia pokarmów. Specjalistyczne podejście pomaga w rozwiązaniu wszelkich trudności związanych z prawidłowym odżywianiem, dostosowanym do osobliwych cech i przyzwyczajeń psa
Opracowanie:
Chorzów, Górnicza 5 lok. 5
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz