Materiał Partnera

Zawiesia widłowe - czym są i na co zwrócić uwagę przy zakupie

Zawiesia widłowe - czym są i na co zwrócić uwagę przy zakupie

Zawiesia to szeroka grupa urządzeń o bardzo specjalistycznym zastosowaniu. Pomagają w transporcie ładunków o dużej wadze. Jeśli nie mieliśmy z nimi wcześniej do czynienia, ten temat może wydawać się nam dosyć ciężki. Właśnie dlatego przygotowaliśmy ten artykuł, który w sposób prosty i przejrzysty przedstawia temat zawiesi, ze szczególnym wyróżnieniem zawiesi widłowych. Sprawdźcie koniecznie.

Czym są zawiesia

Zawiesia to szeroka grupa urządzeń, które wchodzą w skład wyposażenia urządzeń dźwigowych żurawi, ciągników lub suwnic. Ich głównym celem jest zawieszanie, podtrzymywanie, czy też obwiązywanie podnoszonego ładunku. Zazwyczaj takie zawiesie nie jest podstawowym elementem dźwignicy, a raczej jest zawieszone niezależnie na haku. Budowa zawiesi jest dosyć skomplikowana, a do ich wytworzenia wykorzystuje się bardzo wiele różnorodnych materiałów. Na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów zawiesi, które to różnią się zastosowaniem i przeznaczeniem. Wyróżniamy dwa główne typy zawiesi, czyli zawiesia ogólnego przeznaczenia — cięgnowe, oraz zawiesia specjalistycznego przeznaczenia, czyli chwytne i zaczepowe. Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Wśród tych drugich — zawiesi specjalistycznych, znajdziemy zawiesia widłowe. Do czego zatem ten konkretny rodzaj może być wykorzystywany?

Zastosowanie zawiesi widłowych

Zawiesia widłowe to specjalistyczne urządzenia, które przeznaczone są do podnoszenia oraz przenoszenia palet. Jeśli dokonamy kupna zawiesi wysokiej jakości, z zaufanego źródła możemy mieć pewność, że cały ten manewr przebiegnie w sposób bezpieczny i całkowicie bezproblemowy. Zawiesia widłowe znajdują zastosowanie w połączeniu z żurawiami, dźwigami HDS, a także suwnicami. Możemy wyróżnić kilka rodzajów zawiesi widłowych, które różnią się między sobą sposobem wyważenia środka ciężkości. I tak wyróżniamy:

  • grzebieniowe

  • samopoziomujące

  • hydrauliczne

Zawiesia widłowe doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba sprawnego przenoszenia palet, czyli na przykład w magazynach, zakładach produkcyjnych, sklepach, a także w firmach transportowych i logistycznych.

Na co zwrócić uwagę dokonując kupna zawiesi

Ze względu na, że zawiesia widłowe wykorzystywane są w miejscach, gdzie operuje się ładunkami o dużej wadze, ich konstrukcja musi być w pełni niezawodna i bardzo solidna. Nic zatem dziwnego, że istnieje wiele przepisów prawnych, które regulują wymogi, jakie muszą spełniać takie urządzenia. Dlatego, jeśli planujemy, kupno zawiesi, koniecznie musimy upewnić się, że wybrany producent ma odpowiednie certyfikaty i pozwolenia, które dopuszczają jego sprzęt do sprzedaży. Dobrym przykładem zaufanej firmy jest Józef Domański Zakład mechaniki i hydrauliki siłowej z województwa świętokrzyskiego. Decydując się na ich usługi, możemy mieć pewność, że spełnią wszystkie wymogi.

Reasumując, zawiesie widłowe sprawdzą się niezawodnie podczas przenoszenia palet. Warto jednak przy zakupie zwrócić uwagę na to, czy dana firma oferuje sprawdzony sprzęt oraz posiada wymagane atesty.

Opracowanie:
Czermno-Kolonia, Zasadzie 26
tel. 44 787 34 26
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz