Materiał Partnera

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy – kto może w tym pomóc?

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy – kto może w tym pomóc?

Imigranci zarobkowi przybywający do Polski z Ukrainy to siła robocza, która powszechnie zyskuje uznanie pracodawców. Osoby zza wschodniej granicy szukające zajęcia są zdeterminowane i pracowite, dzięki czemu zatrudnienie ich przynosi wymierne korzyści i pozwala na efektywniejsze funkcjonowanie firmy. Warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji zajmującej się leasingiem pracowników – jak konkretnie może ona pomóc?

Przede wszystkim legalnie

Zatrudnienie pracownika bez względu na jego obywatelstwo to szereg formalności, którymi musi zająć się przedsiębiorca. Niekiedy bywa to dość skomplikowane, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów zajmujących się wypełnianiem niezbędnej dokumentacji przy organizowaniu współpracy z pracownikami z Ukrainy oraz dbaniem o zgodność z obowiązującymi normami czy prawem. Firma Best Connection Sp. z o.o. jest w stanie zaproponować przedsiębiorstwom działającym w różnych branżach solidnych i sumiennych pracowników z Ukrainy. Dzięki pełnemu wsparciu specjalistów cały proces zatrudnienia przebiega w pełni legalnie – sporządzona umowa jest przygotowywana w taki sposób, by była czytelna i zrozumiała dla obu stron, a akta osobowe przyszłego pracownika zza wschodniej granicy są dostępne dla właściciela firmy, dzięki czemu już podczas rekrutacji może on poznać atuty i umiejętności osoby aplikującej na stanowisko. Warto wiedzieć, że agencje pracy tego typu dbają także o inne elementy strony formalnej, czyli dokumentację niezbędną do legalnego pobytu pracownika z Ukrainy na terenie Polski oraz brak przeciwwskazań do wykonywanych czynności na konkretnym stanowisku.

Na każde stanowisko

Renomowane agencje pracy pomagające w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy wspierają zatem przedsiębiorców w zakresie formalności niezbędnych do legalnego przyjęcia do pracy osób zza wschodniej granicy. Jak się jednak okazuje, nie jest to koniec fachowej pomocy. Profesjonaliści są w stanie zaproponować firmom zarówno osoby chętne do wykonywania pracy stałej, jak i tych zainteresowanych stanowiskami tymczasowymi. Dzięki temu właściciel przedsiębiorstwa może w prosty sposób znaleźć pracownika spełniającego jego wymogi. Dotyczą one również stworzonego stanowiska – firma chce uzyskać gwarancję, że zatrudniona na nim osoba będzie nie tylko rzetelnie wykonywać swoje obowiązki, ale także uczyni to w sposób odpowiedni i umiejętny. Pomagają w tym renomowane agencje pracy, które stanowią wsparcie zarówno dla przedsiębiorców szukających pracowników z Ukrainy, jak i samych zainteresowanych zza wschodniej granicy. Dzięki prowadzeniu teczek pracowniczych oraz zaangażowaniu w procesie rekrutacji obie strony mają pewność, że współpraca będzie owocna i zgodna z oczekiwaniami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz