Materiał Partnera

Zastosowanie zbiorników betonowych

Zastosowanie zbiorników betonowych
 Zbiorniki betonowe mają szeroki zakres zastosowania, a w niektórych sytuacjach ich brak jest po prostu niemożliwy. Ich głównym zadaniem jest stworzenie miejsca na nieczystości ciekłe, więc są idealnym rozwiązaniem dla domów oraz gospodarstw, które nie mają zainstalowanej kanalizacji miejskiej. Czym jeszcze się charakteryzują i jakie mają zastosowanie?

Szamba betonowe

Głównym i najczęściej spotykanym rodzajem zbiorników betonowych są szamba. Do ich zadań należy m.in.  odbudowa przepompowni ścieków oraz separatorów, a żeby to było możliwe producenci szamb, muszą kierować się profesjonalną produkcją, aby zapewnić im sztywność oraz szczelność. Ich dodatkowym atutem jest możliwość zamontowania na każdym podłożu, po którym odbywa się ruch pojazdów. Mogą być umiejscowione m.in. na podjeździe czy wjeździe. Szamba betonowe, które posiadają asfaltowo-kauczukowego zabezpieczenia będą cieszyć się największą wytrzymałością. Można je podzielić na jednokomorowe lub dwukomorowe.

Specjalista z DOBERSZAMBA.PL potwierdza, że montaż szamba odbywa się za pomocą dźwigu HDS, a profesjonaliści potrafią uporać się z tym nawet w jedną godzinę. Te betonowe zbiorniki są koniecznością w sytuacjach, gdy na gospodarstwie nie ma kanalizacji miejskiej. W zależności od ilości osób, które je zamieszkują wspomniane gospodarstwa, szamba będą różnić się swoją wielkością. Zakłada się następujący podział:

  • rodzina, która liczy maksymalnie 5 osób, powinna zainteresować się szambem w przedziale od 10m3 do 12 m3;

  • dla domków letniskowych lub domów, w których mieszkają mniej niż 4 osoby, zalecane są zbiorniki od 4m3 do 8 m3.

Inne zastosowania zbiorników betonowych

Odgrywają nieocenioną rolę w przypadku rolnictwa, ponieważ stanowią idealny zbiornik na gnojówkę czy obornik. Pełnią również funkcję osadników, odszlamiaczy, piaskowników lub pomieszczeń na deszczówkę, w celu ponownego użycia wody w celach gospodarczych. Są perfekcyjnym rozwiązaniem dla działkowiczów, gdyż mogą być wykorzystywane w celu darmowego podlewania ziemi.

Powyższe przykłady to jednak nie wszystko. Zbiorniki betonowe znajdują swoje idealne odzwierciedlenie w przypadku piwniczek czy studni. Warto wcześniej skonsultować ze specjalistami swój niekonwencjonalny pomysł à propos wykorzystania szamba, gdyż możliwości są praktycznie nieograniczone. Producenci oferują je w różnych rozmiarach oraz proporcjach ścian, więc ich wykorzystanie może mieć wiele sposobów. Najważniejszą informacją dla klienta powinno być zapewnienie o wieloletniej szczelności oraz spełnieniu wymaganych norm jakościowych.

Opracowanie:
Radom
tel. 789 038 162
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz