Artykuł sponsorowany

Zastosowanie włókna kokosowego

Zastosowanie włókna kokosowego

Coraz większa liczba producentów różnego rodzaju materiałów tekstylnych, stanowiących półprodukt do dalszej produkcji np. wkładek do butów, wyściółek opakowań, czy też materacy, wybiera proekologiczne rozwiązania oparte o surowce naturalne. Mowa między innym o włosiu końskim, wełnie, czy o naturalnym plastiku, z którego tworzy się między innymi sportową odzież oraz pościel o świetnych parametrach grzewczych i ważnej własności wentylacyjnej. Oprócz wyżej wymienionych materiałów, popularny stał się jeszcze jeden wyrób. Mowa o włóknach kokosowych, które podbijają rynek!

Jak produkowane są włókna kokosowe?

Włókna kokosowe to nic innego jak przerobione łupiny orzechów, które są w odpowiednich procesach selekcjonowane, suszone, oraz rozdrabniane i łączone w materiały, które następnie można dowolnie ciąć oraz łatwo pakować i transportować. Wyroby te są zatem nie tylko biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska naturalne, ale również opłacalne w produkcji finansowo. Mowa również o zastosowaniu ich, jako półproduktów do wykonywania innych przeróżnych konstrukcji z naprawdę odmiennych branż. Dzisiaj zainteresowanie włóknami kokosowymi rośnie w dziedzinie odzieży i obuwnictwa, tworzenia różnych materiałów tekstylnych dla domu, czy nawet w sektorze opakowaniowym oraz ogrodniczym! Obsługą firm działających w tych obszarach gospodarczych, zajmuje się między innymi producent ENKEV POLSKA, słynąca z dostarczania do klientów najwyższych jakościowo surowców ekologicznych, w tym właśnie włókien kokosowych.

Gdzie włókniny kokosowe znalazły największy zbyt?

Dzisiaj włókniny kokosowe są najczęściej nabywane przez przedsiębiorstwa zajmujące się przygotowywaniem naprawdę różnorodnych produktów. Mowa o matach, zarówno dedykowanych dla budynków, jak i jako podłoże do terrariów, hodowli zwierząt oraz do upraw! Spełnia ono rolę naturalnego podłoża o wielokrotnym użytku… Niekiedy włókna kokosowe są również wykorzystywane w branży obuwniczej i opakowaniowej, np. do zabezpieczania skrzynek i innych konstrukcji magazynowych, czy też są potrzebne do produkcji wysokich jakościowo materacy! Te polecane są do stosowania dla dzieci, osób z alergiami oraz astmą, problemami dermatologicznymi, czy też dla pacjentów niepełnosprawnych i geriatrycznych. Dlaczego jednak surowce z orzechów, są tak cenione, między innymi przez producentów eko-materacy? Przede wszystkim dzięki świetnym właściwościom odprowadzania wilgoci, dzięki obojętnemu pH, czy idealnej termoizolacyjności. Warto wiedzieć, że włókna kokosowe mają niemalże nieograniczoną chłonność, dlatego często tworzy się z nich materace dla dzieci moczących się w nocy. Zawartość grzybów z rodzaju Trichoderma, pozytywnie wpływa zaś na neutralizację nieprzyjemnych zapachów.

W przypadku zużycia materaca, maty, czy innego produktu z tego proekologicznego tworzywa, bez obaw o zanieczyszczenie środowiska można je spalić lub po prostu wyrzucić. Włókna kokosowe są w 100% biodegradowalne. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz