Materiał Partnera

Zastosowanie wizualizacji w aranżacji wnętrz

Zastosowanie wizualizacji w aranżacji wnętrz

Jeśli próbowalibyśmy wyszczególnić najważniejsze etapy każdej inwestycji budowlanej, stanęlibyśmy przed niemałym wyzwaniem. Każdy z nich ma wpływ na ostateczny efekt, choć nie w każdym przypadku ów wpływ jest tak mocno wyczuwalny. Najintensywniej obcujemy na co dzień z wynikiem pracy projektantów wnętrz, dzięki którym przestrzenie – nie tylko mieszkalne – są funkcjonalne, estetyczne i łatwe w utrzymaniu. Większość projektantów wizualizuje swoje propozycje w taki czy inny sposób.

Od projektu przez wizualizację do realizacji

Współpracując z profesjonalnym projektantem wnętrz – takim jak Karolina Osińska prowadząca pracownię Room 19 – rozpoczniemy prace od wywiadu przeprowadzonego na miejscu – przestrzenie zostaną opomiarowane, co da projektantowi dokładny wgląd w możliwości, jakie przed nim roztaczamy. Elementem wywiadu jest też oczywiście rozmowa na temat naszych preferencji czy oczekiwań. Pozyskane przez projektanta wnętrz informacje posłużą do stworzenia wstępnych wizualizacji w formie uproszczonych projektów. W zależności od tego, jaki tryb współpracy przyjęliśmy, możemy uzyskać wgląd w sytuację już na tym etapie lub uzyskać go dopiero po utworzeniu pełnych projektów. Warto zawsze poprosić o kilka, dzięki czemu będziemy mieli większy wybór, jeśli chodzi o aranżację naszych wnętrz. Wielu projektantów posługuje się w swej pracy nowoczesnym oprogramowaniem służącym do wizualizowania projektów w przestrzeni trójwymiarowej. Chociaż już sam płaski projekt, który oglądamy na papierze, może dać nam pewne pojęcie na temat proponowanych rozwiązań, dopiero pełna wizualizacja 3D da nam pełen obraz sytuacji. Będziemy mogli niejako podejrzeć wnętrza zanim ekipa remontowa przystąpi do prac. Wirtualny spacer po zaprojektowanych przez profesjonalistę pokojach to doskonały moment, w którym możemy zaproponować poprawki czy zmiany. Tworzenie wizualizacji wnętrzarskich zacieśnia naszą współpracę z projektantem i pozwala na uzyskanie efektu, który całkowicie sprosta naszym oczekiwaniom oraz wyobrażeniom. Dopiero zatwierdzony projekt – a tym samym jego wizualizacja – trafiają do realizacji.

Wizualizacja projektu wnętrza – prosty sposób na zrozumienie zamysłu aranżacyjnego

Skomplikowane rysunki techniczne, przekroje i rzuty wprawdzie idealnie oddają zamysł projektanta wnętrz, ale niestety nie stanowią najlepszej formy jego wyjaśnienia. Wyobrażenie sobie wnętrza na podstawie standardowego projektu jest niełatwe i wymaga dużej wiedzy, a  powstały w naszej głowie obraz może i tak znacznie różnić się od tego, co zaplanował dla nas profesjonalista. We wnętrzarstwie ma to ogromne znaczenie, bo wielu kwestii nie da się oddać na rysunku technicznym – trudno jest nanieść na nie zamysł kolorystyczny, dokładne plany co do mebli i tak dalej.

Opracowanie:
Warszawa, Myśliborska 42E lok. 19
tel. 512 463 043
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz