Artykuł sponsorowany

Zastosowanie urządzeń do nagrzewania indukcyjnego

Zastosowanie urządzeń do nagrzewania indukcyjnego

Wiele zakładów przemysłowych zajmujących się taśmowym wytwarzaniem przedmiotów wdraża, lub zastanawia się nad wdrożeniem technologii nagrzewania indukcyjnego. Stałe prace inżynierów pozwalają na rozwinięcie się tej techniki. Jakie są możliwości nagrzewania indukcyjnego? Kiedy wykorzystuje się tę technologię? W jaki sposób można zautomatyzować proces produkcji taśmowej? 

Rodzaje urządzeń do nagrzewania indukcyjnego

Istnieją różne rodzaje wykorzystania technologii indukcyjnej w celach przemysłowych. Ogrzewanie indukcyjne odnosi się do pracy na maszynach przemysłowych umożliwiających lutowanie lub hartowanie. Są to zatem urządzenia, które muszą być wytrzymałe, aby móc przerobić bardzo duże ilości materiału dziennie przez kilka, a nawet kilkanaście lat.

Jedną z najnowszych technologii, jaką jest ogrzewanie za pomocą procesu indukcji sprawia, że urządzenia bazujące na tego rodzaju metodzie mogą gwarantować wysoką jakość powstających produktów, czy też oczekiwaną przez producentów oczekiwaną powtarzalność wykonywanego działania. Jest to także przemyślany sposób na to, aby ograniczyć koszta produkcyjne, czy koszta obróbki.

Wśród wielu różnorodnych technik, metoda ogrzewania indukcyjnego to między innymi urządzenia do hartowania indukcyjnego pionowego oraz poziomego. Jeśli obróbka na tych dwóch podstawowych poziomach nie spełnia oczekiwań wytwórni, do wyboru są także urządzenia pozwalające na realizację bardziej skomplikowanego ułożenia elementów na taśmie.

Oprócz hartowania, maszyny indukcyjne umożliwiają także wdrożenie sprawnego procesu lutowania różnego rodzaju elementów. Proponuje się między innymi takie maszyny umożliwiające:

  • ręczne lutowanie;
  • lutowanie półautomatyczne;
  • lutowanie automatyczne;
  • lutowanie przedmiotów o utrudnionym dostępie;

Szeroki zakres opisywanych tu maszyn wraz z usługą modernizacji i automatyzacji sieci przemysłowych proponuje przedsiębiorstwo Termetal z Piekar Śląskich. Jest to polski producent urządzeń do nagrzewania indukcyjnego. Ponad 25-letnie doświadczenie pozwala specjalistom pracującym nad technologiami ogrzewania indukcyjnego zaproponować najlepsze i najbardziej wydajne rozwiązania. Produkowane przez Termetal maszyny udoskonalają sieci produkcyjne przedsiębiorstw w całym kraju.

Zastosowanie technologii nagrzewania indukcyjnego

Każda linia produkcyjna wymagająca zastosowania technologii ogrzewania indukcyjnego jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb wytwórcy. Opisywane tu maszyny mają swoje zastosowanie, między innymi w procesie nagrzewania umożliwiającego obróbkę plastyczną na gorąco. Dzięki bardzo wysokiej temperaturze osiąganej dzięki użyciu tych urządzeń możliwe jest topienie, hartowanie, zgrzewanie, suszenie oraz wiele innych czynności kluczowych w procesie produkcyjnym.

Dzięki wysokiej wydajności urządzeń takich jak maszyny hartujące, lutujące istnieje możliwość obróbki takich materiałów jak miedź, stal, aluminium, mosiądz, stal nierdzewna czy węgliki spiekane. Indukcja grzewcza pozwala na hartowanie rur, prętów, wałków, kół zębatych, kół łańcuchowych i wielu innych detali.

Szerokie zastosowanie opisywanych tu nagrzewnicy indukcyjnych w różnego rodzaju działalnościach potwierdza ich funkcjonalność. Większość profesjonalnych linii zajmujących się wyrobem produktów z metalu powinna być zaopatrzona w urządzenia ogrzewania indukcyjnego. Obecnie maszyny hartownicze są wykorzystywane między innymi w przemyśle kolejowym, górniczym, narzędziowym i motoryzacyjnym.

Opracowanie:
Piekary Śląskie, Graniczna 7
tel. 32 287 12 56
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz