Materiał Partnera

Zastosowanie szyb zespolonych

Zastosowanie szyb zespolonych

Najlepsze pracownie szklarskie działające na rynku są w stanie na specjalne zamówienie przygotować piękne panele kuchenne szklane, płyty do wykonania brodzików, czy też szkło barwione, stanowiące idealną „ścianę działową” w loftach. Wielokrotnie zatem producenci szyb, oferują bezbarwny float, czy szkło ornamentowe i hartowane. Duże zapotrzebowanie rynkowe istnieje również na tzw. szyby zespolone, które stanowią systemy przeszkleń budynków, lub które są wykorzystywane do produkcji okien.

Szyby zespolone – główne zastosowanie

Głównym zastosowaniem szyb zespolonych, jest wykorzystywane ich przy produkcji okien, lub przy tworzeniu spersonalizowanych przeszkleń wielkopowierzchniowych, np. na całą ścianę apartamentu, czy budynku publicznego. Ich nowoczesna konstrukcja przede wszystkim ma odpowiadać za mniejsze utraty ciepła, czy też ma zabezpieczać przed nadmiernym ogrzewaniem. Istotą wykorzystania szyb zespolonych, jest również to, że są one świetnymi buforami akustycznymi i mają one wysokie parametry antywłamaniowe.

Warto wiedzieć! Dzisiaj wszystkie nowoczesne systemy okienne, zarówno drewniane, jak i PVC i aluminiowe, opierają się o konstrukcje szyb zespolonych, jest to związane z ich unikalną budową, zapewniającą najwyższe parametry użytkowe w dziedzinie stolarki okiennej.

Szyby zespolone – budowa

Szyby zespolone mogą być wykonane w technologii jednokomorowej, dwukomorowej, a czasem nawet i trzykomorowej. Ich cała okienna konstrukcja, składa się zaś z: ramki dystansowej, szkła float, powłoki funkcyjnej, a także komór między szybami. Istotne są również komponenty takie, jak uszczelniacz butyl, absorbent pary wodnej, czy też uszczelniacz silikon. Oczywiście cała konstrukcja może się od siebie różnić w zależności od producentów okiennych. Oni zaś zawsze muszą podejmować współpracę z pracowniami szklarskimi, które dostarczają szyby zespolone, lub float w wersjach gotowych do dalszego montażu półproduktów/prefabrykatów. Obsługę firm produkcji okiennej, zapewnia między innymi importer szyb producenta "Shklyarus" firma  PAKFOR Pavel Zhylevich, stawiająca zawsze na najwyższą branżową jakość.

Zalety szyb zespolonych

  • Najlepsze systemy szyb zespolonych wyróżniają się:
  • wysokim poziomem ochrony termicznej i akustycznej,
  • wyjątkową przejrzystością i naturalnym odbiciem światła,
  • niskoemisyjnością, czyli parametrem pozwalającym obniżać rachunki grzewcze,
  • niezwykłą gładkością, 
  • wysokim stopniem samooczyszczania.

Ciekawostka! Dwukomorowe szyby zespolone, zawsze wykorzystywane są przy produkcji okien pasywnych, które dedykowane są dla domów energooszczędnych. W porównaniu z innymi produktami szklarskimi, wykorzystywanymi przy wytwórstwie systemów okiennych, są ona nawet o 50% bardziej efektywne! Nie oznacza to jednak tego, że są znacznie droższe… 

Opracowanie:
Warszawa, Staffa 16/18 lok. 42
tel. 570 862 089
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz