Artykuł sponsorowany

Zastosowanie szkła hartowanego w wystroju wnętrz. Firma Konarski

Zastosowanie szkła hartowanego w wystroju wnętrz. Firma Konarski

Szkło hartowane może z powodzeniem zastępować mocne materiały budowlane, takie jak metal czy drewno. Jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania, dzięki czemu estetycznie się prezentuje nawet po kilkunastu latach użytkowania. Wprowadza nie tylko świeżość, ale też nie pomniejsza optycznie pomieszczeń. Jakie innowacyjne elementy ze szkła warto wybrać do domu? Zapytaliśmy o to specjalistę z zakładu szklarskiego Konarski w miejscowości Mroczeń.

Czym jest szkło hartowane?

Klasyczne szkło jest surowcem bardzo delikatnym i kruchym. Żeby sprawdziło się jako materiał wykończeniowy, powinno zostać poddane procesowi hartowania. Polega on na nagrzaniu go do określonej temperatury, a następnie wystawieniu na działanie strumienia sprężonego powietrza.

Zalety szkła hartowanego:

  • wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowanie powierzchni;

  • przy ewentualnym stłuczeniu nie rozpada się na ostre elementy, lecz drobne, mniej niebezpieczne kawałeczki;

  • nawet czterokrotnie zwiększona odporność termiczna;

  • nie ulega pękaniu podczas docinania i obróbki, dzięki czemu można tworzyć z niego wiele ciekawych elementów wystroju.

Nim szkło hartowane zaczęto wykorzystywać jako element ozdobny, pełniło głównie funkcje użytkowe. Powszechnie wykorzystuje się je w szybach samochodowych, dzięki czemu podczas wypadków szyby pękają w sposób o niezagrażający zdrowiu kierowcy i pasażerów.

Jakie elementy ze szkła warto zakupić?

Szkło hartowane sprawdza się przede wszystkim w przypadku nowoczesnego wystroju wnętrza. Pomieszczenia wykończone elementami szklanymi są jasne, przestronne i optycznie większe. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są:

  • Szklane balustrady – nie tylko zewnętrzne, ale również wewnętrzne. Przydadzą się w domach, które na piętrze posiadają antresolę. Zajmują o wiele mniej miejsca, a skutecznie zabezpieczają krawędź.

  • Ścianki działowe – wykorzystując szkło matowe, można wydzielić pomieszczenia, bez konieczności stawiania klasycznej ścianki.

  • Drzwi szklane – sprawdzą się nie tylko w domu, ale również biurach i budynkach firmowych.

  • Schody i podłogi – bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki hartowaniu szkło jest o wiele bardziej odporne na uszkodzenia związane z eksploatacją niż np. drewno.

  • Kabiny prysznicowe – zarówno w formie tradycyjnej, jak i otwartych ścianek.

  • Meble i blaty – przede wszystkim nie są masywne, dlatego będą idealne w niewielkich mieszkaniach i kawalerkach.

Firma Konarski oferuje szeroki wybór materiałów wykonanych z wysokiej jakości szkła hartowanego wraz z usługą projektowania i profesjonalnego montażu. W ofercie wspomnianego wyżej przedsiębiorstwa można znaleźć m.in lustra na wymiar, witraże oraz szkło do łazienki i do kuchni (Lacobel). Firma Konarski oferuje swoim klientom kompleksowe wsparcie podczas realizacji każdej inwestycji - od fachowego doradztwa, przez produkcję szklanych wyrobów, aż po ich profesjonalny montaż.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz