Artykuł sponsorowany

Zastosowanie systemów kominowych i oddymiania

Zastosowanie systemów kominowych i oddymiania

Ogień jest jednym z żywiołów najtrudniejszych do opanowania w przypadku jego nagłego rozprzestrzenienia. Dlatego tak istotne jest wdrożenie wszelkich systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych do każdego budynku, który będzie używany przez ludzi. Właściwe sposoby obejmują m.in. systemy oddymiania czy wydajne układy odprowadzania spalin z kominów – jak konkretnie one działają?

Szkodliwy dym

W trakcie pożaru najwięcej uwagi przywiązuje się do samego ognia, jednak do bardzo istotnych problemów zaliczyć można nadmiar ciepła i dymu. Ich usunięcie nie należy do zadań najprostszych, dlatego w budynkach montowane są specjalistyczne systemy oddymiania. Dzięki ich wydajności dym ulatnia się stosunkowo szybko, co pozwala na przeprowadzenie sprawnej ewakuacji oraz niweluje możliwość zatrucia się szkodliwymi substancjami wydzielanymi podczas pożaru. Obniżona zostaje też temperatura – ma to ogromne znaczenie dla sukcesu akcji ratowniczej. Systemy oddymiania proponowane przez firmę P.U.H. Izokom 2 to wysokiej jakości zestawy samonośnych kanałów Promat, charakteryzujących się największymi i najbardziej funkcjonalnymi przekrojami wśród produktów tego typu dostępnych na rynku. Co ważne, systemy te nie ulegają deformacji wskutek nadmiernego ciepła, dzięki czemu ich parametry pozostają optymalne i ułatwiają usunięcie szkodliwego dymu lub innych gazów trujących. W asortymencie dobrych firm zajmujących się zabezpieczeniami przeciwpożarowymi znajdują się także systemy kominowe – do czego konkretnie służą i z czego się składają?

Odprowadzone spaliny

Spaliny, które wydzielają się z kominów to substancje szkodliwe i niezbędne jest pozbycie się ich z budynku. Doskonałym rozwiązaniem są w tym wypadku systemy kominowe, które efektywnie i precyzyjnie odprowadzają trujące gazy. Warto jednak przy ich zakupie zwrócić uwagę na materiały, z których są skonstruowane – najlepiej sprawdza się blacha kwasoodporna, gwarantująca długoletnią wytrzymałość na trudne warunki. Jednym z najważniejszych elementów całych systemów odprowadzania spalin z budynku są wkłady kominowe. Zastosowana stal kwasoodporna daje o wiele lepsze parametry niż w przypadku wkładów murowanych. Wkłady składają się z kilku komponentów, do których zaliczyć można m.in. wyczystkę z odkraplaczem, trójniki, kolanka, wywiewkę, parasol czy specjalną rurę. Należy jednak zadbać o właściwe, precyzyjne zamontowanie całego systemu – zadanie to powinniśmy zlecić profesjonalistom, którzy zajmują się nie tylko sprzedażą systemów do ochrony przeciwpożarowej, ale też kompleksową ich instalacją.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz