Materiał Partnera

Zastosowanie przemysłowych palników gazowych

Zastosowanie przemysłowych palników gazowych

Współczesne palniki przemysłowe to nowoczesne urządzenia, które cechują się niezawodnością, wysoką sprawnością i wydajnością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Instalacje palnikowe spełniają wymagania związane z emisją przez co są urządzeniami przyjaznymi dla środowiska. Jakie rodzaje palników gazowych są najczęściej wybierane przez inwestorów?

Przemysłowe palniki gazowe – czym się od siebie różnią?

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów palników przemysłowych gazowych. Specjaliści różnicują je głównie ze względu na moc oraz przeznaczenie. Palniki mają zastosowanie nie tylko w piecach przemysłowych, ale także w instalacjach podgrzewania powietrza procesowego wykorzystywanego do suszenia wyrobów np. z papieru, drewna, gipsu, do suszenia druku, czy też produktów spożywczych. W specjalistycznych firmach takich jak np. Ardoris, znajdziemy palniki przemysłowe o mocy od 40 do nawet 5000 kW oraz procesowe, których moc maksymalna, dzięki modułowej konstrukcji, jest teoretycznie nieograniczona. Do ich zasilania wykorzystuje się gaz ziemny, LPG, biogaz, jak również gaz koksowniczy.

Nowoczesne instalacje palnikowe można obsługiwać przy pomocy sterowników PLC. Sprzęt tego typu umożliwia sterowanie pracą palników i nadzór nad realizacją procesów grzewczych, dzięki czemu palniki zawsze dostarcza taką ilość ciepła, jaka potrzebna jest w określonym miejscu i w danym momencie. Funkcja ta pozwala również wydłużyć żywotność sprzętu poprzez racjonalizację jego eksploatacji.

Jakie przemysłowe palniki gazowe cieszą się największym zainteresowaniem klientów?

Zdecydowanie najlepszą renomę mają przemysłowe palniki gazowe firmy Honeywell - Eclipse. Wśród nich największym zainteresowaniem inwestorów cieszą się palniki gazowe do nagrzewania bezpośredniego typu Therm Jet, które dedykowane są głownie do pieców w przemyśle metalowym. W zależności od potrzeb można wybrać moc, rodzaj kształtki palnikowej oraz prędkość płomienia. Modele szybkowypływowe zapewniają intensywne mieszanie atmosfery piecowej przez co uzyskuje się równomierny rozkład temperatury w piecu. Mogą one być eksploatowane zarówno w piecach z izolacją murowaną jaki i z wyłożeniem z materiałów ceramicznych. Dzięki zastosowaniu mechanizmu stopniowego spalania cechuje je niska emisja NOx.

Warto zauważyć, że Therm Jet dostępny jest aż w 14 wielkościach, co ułatwia jego adaptację do potrzeb danej aplikacji.

Opracowanie:
Tarnowskie Góry, Szafirowa 49
tel. 32 384 15 94
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz