Materiał Partnera

Zastosowanie pasów PCV

Zastosowanie pasów PCV

PCV jest tworzywem, z którego od lat powstają zarówno przedmioty codziennego użytku, jak i elementy konstrukcyjne oraz części do różnych sprzętów. Także z tego materiału są produkowane funkcjonalne pasy. Można je spotkać w obiektach handlowych, magazynach czy zakładach produkcyjnych. Jakie jeszcze zastosowanie mają pasy z PCV? Gdzie mogą być wykorzystywane?

Pasy z PCV – charakterystyka

PCV to polimer syntetyczny zwany inaczej polichlorkiem winylu. Tworzywo to jest niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymałe, a także niepodatne na działanie wielu rozpuszczalników.

Pasy, które powstają z tego tworzywa, są również odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz na promieniowanie UV. Można poddawać je obróbce mechanicznej, co wiąże się z tym, że bez problemu wykonuje się w nich otwory, nacina się je i nituje. Dzięki temu ich montaż jest niezwykle łatwy. Charakteryzują się wysoką estetyką, a oprócz tego są transparentne i przepuszczają światło. Są także przystosowane do tego, aby być wykorzystywane zarówno w pomieszczeniach, gdzie panuje bardzo niska, jak i wysoka temperatura. Właściwości te zadecydowały o tym, że pasy PCV znalazły szerokie zastosowanie – i to w wielu branżach.

Pasy PCV występują w kilku wariantach. Można wybrać ich różne rozmiary oraz rodzaje. Szersze lub węższe pasy mogą mieć właściwości antyinsektowe, ognioodporne czy też być przystosowane do montażu w chłodniach. Mogą także być wykonane w wielu kolorach” – mówi ekspert z firmy Chester Molecular.

Gdzie wykorzystuje się pasy z PCV?

Z pasów PCV powstają kurtyny, które mogą być montowane wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Wykorzystuje się je w magazynach, halach i zakładach produkcyjnych jako przegrody między pomieszczeniami. Ich konstrukcja zapewnia, że nie utrudniają ruchu w tych obiektach, a jednocześnie stanowią barierę przed hałasem oraz ograniczają przepływ powietrza między różnymi strefami. W miejscach, gdzie są wykorzystywane wózki widłowe, zastosowanie znajdują żebrowane pasy PCV. Ich forma zapewnia, że wózek nie ma bezpośredniego kontaktu z całą powierzchnią elementu, a w związku z tym kurtyna taka nie może zarysować się czy zniszczyć.

Pasy te, ze względu na swoją odporność na niskie temperatury, mogą być wykorzystywane również w chłodniach. Natomiast jeżeli zostaną wykonane z kolorowego tworzywa, świetnie sprawdzą się jako pasy ostrzegawcze, a także skutecznie odstraszą owady. Niekiedy montuje się je również jako prześwietlenia. Mogą być wykorzystane jako kurtyny cieplne na pływalniach.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz