Artykuł sponsorowany

Zastosowanie oraz charakterystyka betonu towarowego

Zastosowanie oraz charakterystyka betonu towarowego

W ostatnim czasie, beton towarowy stał się jednym z popularniejszych materiałów budowlanych. Charakteryzuje się przede wszystkim szerokim zastosowaniem. Beton towarowy powstaje w warunkach przemysłowych, poza placem budowy. Wpływa to pozytywnie między innymi na jakość tego surowca. Poznaj największe i najważniejsze zalety oraz szereg zastosowań betonu towarowego.

Charakterystyka betonu towarowego

Beton towarowy różni się od betonu, który możemy wykonać sami. Przede wszystkim, wszelkie parametry betonu towarowego są stałe oraz dokładnie przemyślane. Jego skład tworzą materiały, które zapewniają najwyższą klasę powstałego materiału budowlanego. Beton towarowy wyróżnia z pewnością wysoka trwałość oraz plastyczność, czyli możliwość projektowania dowolnych form. Ponadto beton towarowy zapewnia swobodę budowania przy projektach o zróżnicowanej wysokości oraz charakterystyce elementów. Do największych zalet betonu towarowego zaliczamy:

  • Zastosowanie betonu towarowego w budownictwie pozwala zaoszczędzić masę czasu, gdyż nawet bardzo duże ilości betonu są dostarczane w szybkim czasie prosto do klienta.
  • Beton towarowy oznacza znacznie mniejsze koszty. Stosowanie betonu już odpowiednio przygotowanego pozwoli nam dużo zaoszczędzić, ponieważ samodzielne wytwarzanie betonu często jest bardzo pracochłonne i po prostu nieopłacalne, zwłaszcza przy dużej ilości tego materiału.
  • Beton towarowy to także wygoda dla klienta. Materiał ten dostarczany jest bowiem wprost na miejsce wskazane przez osobę nabywającą ten materiał.
  • Nie musimy się także martwić proporcjami oraz odpowiednim wymieszaniem, jeżeli robimy to sami. Specjalnie przygotowany beton przez firmy budowlane nie pozostawiają żadnych wątpliwości w związku ze składem.
  • Beton towarowy jest także specjalnie sprawdzany pod kątem jakości, przez co nadane są mu odpowiednie certyfikaty. 

Zastosowanie betonu towarowego

Beton towarowy stosowany jest w szeroko pojętej branży, jaką jest budownictwo. Przede wszystkim są to elementy konstrukcyjne użyte do budowy. Przeważnie są to elementy żelbetonowe oraz strunobetonowe. Do wykonania posadzek oraz podłóg wykorzystuje się właśnie beton towarowy.  Jeszcze innymi zastosowaniami betonu towarowego jest wyrób ław fundamentowych, płyt fundamentowych, a także ścian, stropów, słupów oraz schodów. Ponadto betonu towarowego używa się do wypełnień konstrukcji. Materiał ten często możemy spotkać w podczas budowy domów jednorodzinnych oraz budowy dróg i autostrad, gdzie stosuje się elementy o zwiększonej trwałości. Na rynku istnieje wiele firm, takich jak np. Soltrade Solecki Sp. J., która w swojej ofercie posiada m.in. beton towarowy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz