Artykuł sponsorowany

Zastosowanie opon przemysłowych

Zastosowanie opon przemysłowych
Opony przemysłowe różnią się znacznie od ogumienia używanego np. w samochodach osobowych. Takie urządzenia, jak ładowarki, koparki lub równiarki podlegają dużym obciążeniom i licznym manewrom. Muszą zatem spełniać różne potrzeby i dostosowywać się do różnych warunków zarówno terenowych, jak i środowiskowych.


Cechy opon przemysłowych

Opony przemysłowe przez cały okres użytkowania powinny dobrze znosić zużycie eksploatacyjne. Będą bowiem narażone na agresywne warunki pracy, czyli wysokie temperatury i wilgotność, nadmierne obciążenia, rozdarcia, otarcia i przebicia. Zakres prac wykonywany przez maszyny przemysłowe jest bardzo szeroki, dlatego wymagają one zastosowania w nich opon o różnej charakterystyce.


Opony przemysłowe są niezbędnym elementem maszyn rolniczych...

Największym obszarem ludzkiej działalności, w której używane są opony przemysłowe jest rolnictwo. Wykorzystywane w nim maszyny służące do upraw rolnych, prac budowlanych lub odśnieżania dróg wymagają odpowiednich opon, które cechują się ponadprzeciętną wydajnością i niezawodnością. Zalety te są niezwykle ważne w przemyśle rolniczym, który jest podstawowym działem polskiej gospodarki. Niezawodne i trwałe opony przemysłowe pozwalają zaoszczędzić czas przy orce, zapewniają większą ochronę pastwisk i plonów oraz mniejsze ugniatanie gruntu, a przede wszystkim gwarantują komfort kierowcy, który szybko i sprawnie może przeprowadzić wszelkie prace związane ze swoją działalnością.


...oraz budowlanych

Wszystkie cechy opon przemysłowych są również przydatne w maszynach używanych na co dzień w pracach budowlanych – koparkach, wywrotkach, ładowarkach, spychaczach lub równiarkach. Odpowiednie ogumienie do takich maszyn powinno zapewniać bardzo dobrą trakcję, ochronę przed uszkodzeniami oraz efektywność przy większych prędkościach, a także posiadać wzmocnioną ścianę boczną oraz odznaczać się wysokim indeksem nośności. Oponami, które najlepiej sprawdzają się w przemyśle budowlanym są opony MTP. Charakteryzują się wszystkimi wyżej wymienionymi cechami, przez co klasyfikowane są jako opony wielozadaniowe. Zapewniają one ciągłość pracy na budowach, kopalniach oraz kamieniołomach. Dzięki swojej wytrwałości są w stanie wytrzymać ciężką pracę w trybie trzyzmianowym w ekstremalnie trudnych warunkach. Jakość mieszanki, z których wytwarzane są opony MTP, zapewnia również zdolność do obniżania zużycia paliwa i gwarantuje komfort operatora maszyny – wyjaśnia ekspert z firmy Magna Tyres Poland, która jest producentem z ogromnym doświadczeniem w branży oponiarskiej i oferuje wysokiej jakości opony przemysłowe w konkurencyjnych cenach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz