Materiał Partnera

Zastosowanie opasek i obejm zaciskowych

Zastosowanie opasek i obejm zaciskowych

Opaski i obejmy zaciskowe należą do grupy najbardziej uniwersalnych, a co za tym idzie również bardzo chętnie stosowanych elementów złącznych. Przy ich pomocy można stworzyć mocne i wytrzymałe połączenie. Opaski i obejmy znajdują zastosowanie w branży motoryzacyjnej czy budowlanej. Cechują się prostą i trwałą konstrukcją, łatwym montażem i demontażem oraz niską ceną. Występują w wielu rozmiarach, przekrojach, a nawet kształtach. Dzięki temu można dopasowywać je do indywidualnych potrzeb.

Z jakich materiałów są produkowane opaski i obejmy zaciskowe?

Zadaniem opasek i obejm zaciskowych jest stworzenie stabilnego i wytrzymałego połączenia. Dlatego też muszą być one produkowane z materiałów, które mogą to zagwarantować. Opaski i obejmy zaciskowe produkuje się więc z różnego typu metali. W zależności od ich przeznaczenia spotykamy opaski ocynkowane oraz wykonane ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Te ostatnie znajdują zastosowanie w sytuacjach, kiedy zrealizowane dzięki nim połączenie będzie narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych lub chemicznych. Jak wyjaśnia ekspert firmy oferującej szeroki asortyment akcesoriów metalowych:

Powodem, dla którego znaczna część opasek i obejm zaciskowych jest produkowana z metalu lub stali są właściwości tych surowców. Oba materiały charakteryzują się stosunkowo dużą plastycznością, a jednocześnie wykazują doskonałe parametry wytrzymałościowe. Dodatkowo stal nierdzewna oraz kwasoodporna może być użytkowana w mocno nieprzyjaznym środowisku lub tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylności np. w zakładach z branży spożywczej czy farmaceutycznej.

Rodzaje opasek i obejm zaciskowych

Oferta opasek i obejm dostępnych na rynku jest bardzo rozbudowana. Obejmuje ona szereg opasek standardowych występujących w wielu rozmiarach, przekrojach i kształtach. Prócz modeli klasycznych można także nabyć opaski o specyficznej konstrukcji. Do takich należy zaliczyć opaski z zamkiem zatrzaskowym, obejmy ślimakowe, czy opaski zaopatrzone w zamknięcie przegubowe. Kupując opaski i obejmy najlepiej skorzystać z oferty firmy posiadającej szeroki wybór tego typu produktów, a także służącej doradztwem technicznym. Pomoc w wyborze odpowiedniego wyrobu pozwoli dopasować opaskę czy obejmę do naszych potrzeb. Poza ceną warto także zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których opaski zostały wykonane oraz na posiadane atesty. Te ostatnie są szczególnie ważne w przypadku obejm i opasek wykorzystywanych w branży farmaceutycznej i spożywczej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz