Artykuł sponsorowany

Zastosowanie odwadniaczy

Zastosowanie odwadniaczy

Istnieją urządzenia, które choć nie imponują rozmiarami, ani nie wysuwają się na pierwszy plan, to jednak mają kluczowe znaczenie i powierza się im wyjątkowo odpowiedzialne zadania. Jednym z przykładów takich urządzeń są odwadniacze.

Co to są odwadniacze?

Odwadniacze to urządzenia wspomagające pracę tych urządzeń, w których para wodna wykorzystywana jest jako czynnik grzewczy. Odwadniacze stosuje się między innymi w rurociągach przesyłowych pary wodnej, urządzeniach wymiennikowych (wymiany ciepła) czy na przykład w parogrzejnikach. Zadaniem odwadniacza jest usuwanie gorącego kondensatu i zapobieganie wyciekom pary wodnej. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ para wodna, po wykonaniu swojej pracy i oddaniu ciepła, zaczyna zmieniać się w płynny kondensat, który mimo że jest gorący, to jednak ma dużo gorsze właściwości. Mówiąc wprost, nie jest tak efektywny jak para wodna. W związku z tym, jego obecność w urządzeniu jest najzwyczajniej zbędna. Dzięki odwadniaczom, proces usuwania kondensatu przebiega szybko, sprawnie i co najważniejsze – bezpiecznie.

Rodzaje odwadniaczy

Istnieją trzy podstawowe rodzaje odwadniaczy: mechaniczne (pływakowe), termodynamiczne oraz termostatyczne. Charakterystycznym elementem pierwszych z nich jest kula (pływak). Atutem odwadniaczy mechanicznych jest bardzo wysoki zakres temperatur, w których może on pracować. Odwadniacze termodynamiczne zalecane są z kolei wszędzie tam, gdzie oprócz ekstremalnych temperatur panują równie wysokie ciśnienia. Ostatnie z odwadniaczy – termostatyczne, pracują w najmniejszych zakresach temperatur i ciśnień.

Jeśli szukasz urządzeń najwyższej klasy – odwadniaczy z prawdziwego zdarzenia, koniecznie skieruj swe kroki do wrocławskiej firmy Klimatech, która zajmuje się sprzedażą armatury przemysłowej renomowanej niemieckiej marki Ari-Armaturen.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz