Materiał Partnera

Zastosowanie mikroskopu w stomatologii

Zastosowanie mikroskopu w stomatologii

Precyzja jest w medycynie niezwykle ważna. W stomatologii szczególnie. Budowa naszej szczęki i uzębienia wymaga od dentysty wykonywania zabiegów i leczenia na drobnych, czasem mało widocznych i trudno dostępnych. Dlatego tak świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie mikroskopu w leczeniu dentystycznym. Zwiększa on nie tylko szanse skutecznej diagnozy, ale też właściwie wykonanego zabiegu.

Możliwości mikroskopu

Wielu z nas unika wizyt u stomatologa. Nieodzownie kojarzą nam się one z bólem i dyskomfortem. Specyfika naszego uzębienia nie ułatwia pracy lekarzom, co sprawia, że badanie i leczenie zębów nie jest łatwe.

Zmiana jest możliwa dzięki wykorzystaniu technologii takich jak mikroskop. Uzyskane dzięki niemu powiększenie pozwala dokładnie obejrzeć chory ząb, co prowadzi do szybszej diagnozy i podjęcia leczenia. Również w samym leczeniu, a zwłaszcza w endodoncji, mikroskop będzie niezwykle użyteczny.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem daje lepsze wyniki niż przeprowadzone tradycyjnymi metodami leczenie kanałowe. Mikroskop pozwala dotrzeć do wszystkich kanałów, również tych niewidocznych gołym okiem, a które mogą być częstym powodem usuwania zębów.

Zwiększona precyzja pracy to także znacznie zwiększona skuteczność i szybkość, z jaką przeprowadzone jest leczenie. Powiększenie pozwala bezbłędnie wypełnić wszystkie odgałęzienia kanałów – to właśnie decyduje o tym, czy leczenie zadziała.

Usługi dentystyczne z wykorzystaniem mikroskopu prowadzi gabinet dentystyczny Hanadent.

Szerokie zastosowanie

Nie tylko leczenie kanałowe może czerpać z korzyści, jakie daje powiększanie mikroskopem. Każdy aspekt stomatologii zyska na wykorzystaniu technologii powiększających. Możliwość leczenia zęba w powiększeniu jest przydatna również chirurgii stomatologicznej, gdzie pozwala dokładnie obejrzeć rany poekstrakcyjne lub wskazać złamane fragmenty zębów.

Mikroskop doskonale sprawdza się również w leczeniu próchnicy i innych czynnościach związanych ze stomatologią zachowawczą. Dzięki niemu unikniemy błędów w postaci usunięcia zdrowych tkanek wraz z chorymi.

Koszty leczenia pod mikroskopem

Leczenie dentystyczne z wykorzystaniem mikroskopu jest korzystniejsze w porównaniu z usunięciem i wykonaniem uzupełnienia protetycznego. Oferuje też możliwość diagnozowania i przeprowadzania zabiegów sposób precyzyjny przez odpowiednio wykwalifikowanego dentystę, który wie, jak posługiwać się nowoczesnym sprzętem. Pozwala nam to wyleczyć chore zęby, a to nadal będzie opcją mniej kosztowną niż ekstrakcja zęba i zastąpienie go implantem dobrej jakości, który pozwoli nam na normalne funkcjonowanie.

Opracowanie:
Rybnik, Wyspiańskiego 3
tel. 32 422 85 91
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz