Materiał Partnera

Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce

Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce

Jeśli interesujesz się kosmetologią, pewnie nie raz natrafiłaś na nazwę „kwas hialuronowy”. Co to takiego? Otóż jest to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie, ale też potrafimy ją syntetyzować i podawać zewnętrznie. Nazywana jest eliksirem młodości. Wchodzi w skład kremów, mleczek do twarzy, może też być podawana w większych stężeniach w gabinetach kosmetycznych. Co sprawia, że ma tak cudowne właściwości?

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy, łącząc się z kolagenem i elastyną, zapewnia skórze utrzymanie jędrności i sprężystości. Pełni przede wszystkim rolę wypełniacza w przestrzeni międzykomórkowej, ale stanowi także składnik ścian naczyń krwionośnych, mazi stawowej oraz ciałka szklistego w oku. Jedną z jego właściwości jest zdolność wiązania cząsteczek wody, przez co ma ogromne znaczenie w nawilżaniu skóry i całego naszego organizmu. Nasz organizm produkuje kwas hialuronowy, ale proces ten ulega osłabieniu po 25 roku życia i później po 40-tce. To właśnie jego niedobór sprawia, że nasza skóra szybciej się przesusza, słabiej regeneruje i pojawiają się zmarszczki. Na szczęście współczesne kosmetyki pomagają dostarczać go naszej skórze. Zwłaszcza w dobrych salonach kosmetycznych, gdzie mamy do czynienia z usieciowaną postacią kwasu hialuronowego, możemy liczyć na doskonałe efekty kuracji. Zastosowanie preparatów zawierających ten związek jest zupełnie bezpieczne, a ryzyko alergii czy powikłań prawie nie istnieje.

Terapia kwasem hialuronowym w gabinecie kosmetycznym

W kosmetyce i medycynie estetycznej spotkać możemy dwie postacie kwasu hialuronowego – jest to postać usieciowana i postać nieusieciowana. W procesie wytwarzania z użyciem biotechnologii, kwas hialuronowy może zostać poddany chemicznej modyfikacji, dzięki której wytworzone zostają wiązania pomiędzy cząsteczkami. Takie połączenie w większe konglomeraty sprawia, że cząsteczki tej substancji są mniej podatne na działanie czynników je rozkładających. Po aplikacji usieciowanego kwasu hialuronowego w Gabinecie Zdrowia i Urody „Finezja” można oczekiwać, że pozostanie on w skórze nawet przez pół roku, a w korzystnych warunkach do 12 miesięcy.
Opracowanie:
Stara Iwiczna, Słoneczna 106
tel. 507 791 058
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz