Materiał Partnera

Zastosowanie kontenerów i ich transport

Zastosowanie kontenerów i ich transport

W dzisiejszych czasach kontenery wykorzystuje się na rozmaite sposoby. Służą one między innymi jako tymczasowe przenośne biurowce oraz pomieszczenia sanitarne np. na placach budowy. Wykorzystywane są również w miejscach publicznych, gdzie trwają prace remontowe. Wynajmem kontenerów zajmują się specjalne firmy, które ponadto często oferują transport kontenerów.

W jakich miejscach wykorzystuje się kontenery?

Zapewne każdy z nas kilka razy w życiu spotkał się z kontenerem, który służył jako stróżówka. Kontenery stróżówki są coraz chętniej wykorzystywane w różnych miejscach. Powszechnie stosuje się je na placach budowy. To właśnie w nich swoje lokum mają osoby, które pilnują placu budowy. Poza tym na budowach kontenery stosuje się jako pomieszczenia sanitarne. Kontenery sanitarne wyposażone są w instalacje wodne i kanalizacyjne, a ponadto znajduje się w nich sprzęt taki jak kabiny WC, umywalki, pisuary, a nawet prysznice. W miejscach bez dostępu do instalacji wodnej i kanalizacyjnej stosuje się toalety przenośne. Takie rozwiązanie wykorzystywane są również na imprezach masowych, takich jak koncerty plenerowe, pikniki, czy festyny.

Jak tłumaczy specjalista z tej branży z firmy Boruta-Kontenery Paweł Boruta z Porosłów, koło Białegostoku, kontenery stróżówki są wykorzystywane także w innych miejscach. Nierzadko można je spotkać jako portiernie lub kasy. Zazwyczaj tam, gdzie trwa remont budynków, np. na dworcach autobusowych lub dworcach kolejowych, kasy biletowe są usytuowane właśnie w kontenerach. Wyróżnić można także inne często wykorzystywane kontenery. Są to kontenery biurowe i kontenery magazynowe. Biura utworzone w kontenerach świetnie sprawdzają się w miejscach wykonywania zleceń poza siedzibą firmy.Transport kontenerów

Działalność firm zajmujących się wynajmem kontenerów nie ogranicza się tylko do tej jednej usługi. Poza wydzierżawianiem kontenerów firmy z tej branży oferują usługi związane z ich przewożeniem. Transport kontenerów odbywać się może z wykorzystaniem różnych środków transportu. Na wielką skalę wykorzystuje się transport morski, śródlądowy i kolejowy. Popularny, szczególnie w zakresie lokalnym jest transport samochodowy.

Do przewozu kontenerów drogą lądową najczęściej wykorzystuje się specjalne samochody ciężarowe, które wyposażone są w ciągnik siodłowy oraz naczepę podkontenerową. Tego typu naczepa to posiada stalową konstrukcję i dodatkowo wyposażona jest w dwa podłużne i dwa lub trzy poprzeczne dźwigary. Poprzeczne dźwigary umieszczone są na osiach samochodu. Ponadto takie samochody ciężarowe wyposażone są w czopy, które służą do mocowania kontenerów.

Firmy z tej branży oferują także transport HDS. W tym rodzaju transportu wykorzystuje się przyczepy, do których dołączone są dźwigi. Dzięki temu oprócz przewozu towaru można go również przenosić, nie używając do tego innych specjalistycznych maszyn. W związku z tym tego rodzaju usługi niosą przede wszystkim korzyści związane z wygodą przewozu oraz oszczędnością czasu i pieniędzy.

Opracowanie:
Porosły, Gajowa 12
tel. 516 533 263
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz