Artykuł sponsorowany

Zastosowanie hal stalowych w rolnictwie

Zastosowanie hal stalowych w rolnictwie

Nowoczesne gospodarstwa role, które dbają o swój rozwój, dbają także o posiadanie odpowiednich budynków na swoim terenie. Stalowe hale zastępują coraz częściej tradycyjne drewniane bądź murowane zabudowania gospodarcze. Za ich budową przemawia szybkość realizacji – budynek może stanąć nawet w kilka tygodni, a także stosunkowo niska cena. Przeznaczenie hali w gospodarstwie rolnym jest niemal nieograniczone więc staje się ona elementem krajobrazu.

Przeznaczenie hal stalowych w rolnictwie

Początkowo głównym przeznaczeniem budynków stalowych w rolnictwie było wykorzystywanie ich do przechowywania maszyn rolniczych i ich ochrony przed czynnikami środowiska. Obecnie, dzięki wielu zaletom tych rozwiązań, zastosowanie hal stalowych w rolnictwie jest znacznie szersze. Bardzo często występują one jako hale do magazynowania płodów rolnych bądź środków do ich produkcji, jako podstawowego elementu działalności rolniczej. Z uwagi na to, że różne płody rolne wymagają różnych warunków zarówno w zakresie temperatury, oświetlenia, wilgotności i tym podobnych, zastosowanie hal stalowych jest szczególnie korzystne, gdyż zapewniają one właściwą szczelność, wentylację oraz odporność na dostawanie się gryzoni do środka.

Ciekawą propozycją jest zastosowanie w hali na zboże na przykład powłok antykondensacyjnych na płytach ścian i dachu, dzięki czemu zapobiegnie się skraplaniu wody i zawilgoceniu zboża. Również przechowywanie warzyw i owoców może być ułatwione dzięki zastosowaniu stalowej hali magazynowej na te produkty. W zależności od tego, jakie warzywa lub owoce przechowujemy, możemy dobrać właściwą dla nich izolację termiczną i wentylację, a parametry te sprzyjać będą zachowanie produktów żywnościowych przez wiele miesięcy bez straty na jakości. Również zwierzęta mogą być trzymane w halach stalowych, gdyż mają one możliwości łatwej rozbudowy oraz modułowego rozplanowania wnętrza, co sprawia, że da się je dostosować zarówno dla zwierząt wielkogabarytowych – obory i chlewnie – jak i w roli kurników, czy przy hodowli innych rodzajów drobiu.

Dlaczego warto budować hale rolnicze z konstrukcji stalowych?

Główne zalety rozwiązań w postaci hal stalowych dla rolnictwa to krótki czas budowy. Małe hale mogą zostać postawione nawet w ciągu dwóch tygodni, większe zwykle do dwóch miesięcy. Koszt postawienia hali może przekroczyć koszt budynku murowanego, lecz jego trwałość i czas poświęcony na budowę z pewnością to rekompensują. Technologia budowy hali stalowej sprawia, że ilość podpór wewnętrznych jest ograniczona, dzięki czemu więcej powierzchni użytkowej pozostaje do wykorzystania. Ponadto hale stalowe są zwykle skręcane, więc w każdej chwili można je rozmontować i sprzedać, jeśli jest potrzeba zmiany specjalności w rolnictwie.

Komu zlecić budowę hali stalowej?

Firma Lechtim Sp. z o.o. to polski producent konstrukcji stalowych oraz hali przemysłowych. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji różnorodnych konstrukcji ze stali, w tym elementów nośnych oraz wielu innych rozwiązań związanych z tworzeniem obiektów przemysłowych. Firma oferuje swoim klientom rozbudowane usługi, w tym ogólne wykonawstwo hal przemysłowych, montaż hal oraz obudowy hal płytami warstwowymi z rdzeniem poliuretanowym. Przedsiębiorstwo słynie z wysokiej jakości wykonania oraz precyzji w realizacji projektów, co wielokrotnie zostało docenione przez klientów z całej Polski. Konstrukcje metalowe dzisiaj znajdują swoje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i rolnictwa.

Opracowanie:
Zaborówek 12
tel. 601 956 627
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz