Materiał Partnera

Zastosowanie cegły ozdobnej w dekoracji wnętrz.

Zastosowanie cegły ozdobnej w dekoracji wnętrz.

Coraz więcej osób decyduje się zastosowanie cegły ozdobnej we wnętrzach swoich domów i mieszkań. Jest to bardzo ciekawy zabieg architektoniczny , dzięki któremu pomieszczenie nabiera wielowymiarowości i charakteru. Cegłę ozdobną można wykorzystać do aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim, modernistycznym, industrialnym i klasycznym. Bardzo dobrze prezentuje się ona w towarzystwie białych ścian, tworząc piękne tło dla pozostałych elementów wystroju. Jakie są rodzaje cegły ozdobnej?

Rodzaje cegły dekoracyjnej

Cegła ozdobna na ścianę dostępna jest w różnych kolorach. Cegła czerwona do złudzenia przypomina swoim wyglądem prawdziwy mur. Trzeba jednak pamiętać, że intensywny, dość ciemny kolor, optycznie pomniejszy wnętrze. W niedużych pomieszczeniach, czerwoną cegłę, lepiej zastosować na wybranym fragmencie ściany. Z kolei w bardziej przestronnych i jasnych wnętrzach, spokojnie możemy ozdobić nią dowolną powierzchnię. Jak informuje specjalista z Cegielni Słodków- klienci najchętniej wybierają cegłę białą. Ten kolor z łatwością można dopasować do aranżacji wnętrz w modnym stylu skandynawskim czy industrialnym. Biała cegła pozwala uzyskać w pomieszczeniu ciekawą fakturę, lecz nie dominuje przestrzeni swoją kolorystyką. Zainteresowaniem dekoratorów wnętrz coraz częściej cieszy się również cegła postarzana i cegła czarna. Z ich pomocą można zagospodarować pomieszczenie w unikalny sposób, o co często proszą nietuzinkowi klienci. Cegła dekoracyjna sprawdzi się do aranżacji salonu, korytarza i sypialni. Tak naprawdę tylko od nas zależy, w jaki sposób ją wykorzystamy.

Pielęgnacja cegły dekoracyjnej

Zastosowanie cegły ozdobnej na ścianach to bardzo trwałe i estetyczne rozwiązanie. Aby jednak aranżacja jak najdłużej cieszyła oko nienagannym wyglądem, cegły należy pielęgnować w odpowiedni sposób. Najlepszą metodą na utrzymanie ich w czystości jest przecieranie powierzchni wilgotną ściereczką i usuwanie większych zabrudzeń przy pomocy szczotki z miękkim włosiem. Specjaliści zalecają także stosowanie preparatów impregnujących, zwłaszcza wtedy, gdy cegła dekoracyjna ułożona została w kuchni lub w łazience. Impregnat chroni materiał przed niszczącym działaniem wilgoci, wystarczy go zastosować raz na 2-3 lata.

Cegła dekoracyjna nie tylko do wnętrz

Cegła dekoracyjna ma bardzo szerokie zastosowanie. Równie dobrze można zastosować ją w roli elewacji budynku. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się klinkier. Cegła klinkierowa charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, niekorzystne warunki atmosferyczne i wahania temperatury.

Opracowanie:
Słodków Pierwszy 59
tel. 601 999 512
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz