Materiał Partnera

Zastosowanie armatury nierdzewnej

Zastosowanie armatury nierdzewnej

Z armaturą nierdzewną spotykasz się na co dzień – chociażby w swojej kuchni lub łazience. Tak naprawdę są to wszystkie elementy, które tworzą skuteczną i sprawną instalację do transportu cieczy. Są to między innymi zaślepki, kolanka, mufy, nyple czy zawory. Elementy te mają decydujący wpływ na bezawaryjne działanie konkretnej instalacji, dlatego muszą być szczególnie solidne i szczelne. Dowiedz się, jakie jest zastosowanie armatury nierdzewnej.

Elementy armatury nierdzewnej

Armatura jest stosowana przede wszystkim w instalacji wodnej, dlatego tak ważne jest, aby była idealnie dostosowana do tego środowiska. Jest ona odpowiedzialna między innymi za zamykanie i otwieranie dopływu cieczy, regulowanie jej ciśnienia, a także transportowanie do przeznaczonych miejsc. Z tego względu zazwyczaj wykonuje się ją ze stali nierdzewnej, która dzięki dodatkowi chromu, zapewnia trwałość i szczelność każdego elementu. Armatura nierdzewna bardzo często jest zbudowana także ze stali kwasoodpornej, dającej jeszcze większą gwarancję bezawaryjności instalacji.

W jej skład wchodzą między innymi:

  • nyple,
  • śrubunki,
  • kołnierze,
  • zasuwy,
  • filtry,
  • złączki,
  • kolanka,
  • zawory,
  • przyłącza elastyczne.

Pamiętaj, aby wybierać elementy jak najwyższej jakości. W ten sposób redukujesz ryzyko ewentualnych przecieków. Niestety, to właśnie one mają istotny wpływ na jakość wody i generują dodatkowe koszty. Aby tego uniknąć, dokonuj zakupów u sprawdzonych producentów i dystrybutorów.

Jakie jest zastosowanie armatury nierdzewnej?

Elementy tworzące armaturę nierdzewną odnajdują swoje zastosowanie w praktycznie każdej instalacji domowej. Łazienkowe baterie, grzejniki, prysznice, wanny, umywalki… to właśnie dzięki armaturze masz możliwość korzystania z tego podstawowego wyposażenia mieszkania.

Jak mówi specjalista z firmy ANOX PHU, armatura nierdzewna jest niezbędna także w przemyśle. W branży chemicznej, spożywczej i farmaceutycznej stosuje się armaturę nierdzewną czy kwasoodporną ze względu na jej uniwersalne właściwości. Są to między innymi odporność na korozję oraz kontakt ze środowiskiem kwasowym i zasadowym, wytrzymałość i dokładna szczelność. Z tych dobrodziejstw korzysta także branża mleczarska i wodociągowa, w których unikanie rdzy jest szczególnie ważne.

Istotne jest, aby wybierać elementy armatury nierdzewnej, które będą charakteryzowały się najwyższą jakością. Dlatego warto kupować je u sprawdzonych producentów i dystrybutorów, którzy w swej ofercie mają armaturę o właściwościach kwasoodpornych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz