Materiał Partnera

Zastosowania palet drewnianych

Zastosowania palet drewnianych

Palety drewniane ostatnio zrobiły sporą karierę w roli oryginalnych, wykonywanych samodzielnie mebli. Jednak ich oryginalnym przeznaczeniem nie jest pełnienie funkcji stolika kawowego. Palet używa się przede wszystkim podczas transportu różnego rodzaju towarów.

Zawsze się przyda

Palety drewniane są tak popularne, bo bardzo ułatwiają transport różnego rodzaju towarów. Dzięki nim załadunek i rozładunek przebiega znacznie szybciej. Co prawda podobną funkcję mogą spełniać palety wykonane z tworzyw sztucznych, jednak to właśnie palety drewniane mają znacznie więcej zalet. Po pierwsze, palety drewniane są wytrzymalsze – mogą udźwignąć większy ciężar niż te wykonane z plastiku. Palety z drewna wyglądają bardziej estetycznie i są solidniejsze. Kiedy się zużyją, można wykorzystać je na wiele sposobów, a plastikowe trzeba wyrzucić na śmietnik. Palety wykonane z drewna są lepsze dla środowiska, możemy ich używać wielokrotnie i mamy pewność, że poradzą sobie nawet z bardzo ciężkim ładunkiem. Dodatkowo, nawet jeśli paleta drewniana ostatecznie trafi na śmietnisko, to i tak rozłoży się znacznie szybciej niż plastikowa.

Specyficzna budowa

Palety drewniane są dziś jednym z najważniejszych i najczęściej wykorzystywanych nośników załadunków w Europie. Służą do składowania i transportowania bardzo wielu różnych produktów. Swoją popularność z pewnością zawdzięczają przede wszystkim specyficznej budowie. Takie palety wykonuje się zgodnie ze specyfikacją techniczną, która określa, jaka paleta utrzyma jak duży i ciężki ładunek. Są dosłownie stworzone do przewożenia wózkiem widłowym – to dzięki dostępności z każdej strony można łatwo je podnieść i stabilnie przewieźć. Poza tym można je składować jedna na drugiej, co ogranicza miejsce potrzebne do ich przechowywania. Standardowa paleta drewniana udźwignie nawet 1000 kilogramów.

Kreatywnie wykorzystywane

Jeszcze niedawno palety drewniane znane były głównie pracownikom firm logistycznych i dużych hurtowni. Jednak jakiś czas temu trafiły na salony. Zalety palet dostrzegli architekci wnętrz i projektanci mebli, którzy zaczęli coraz chętniej je wykorzystywać. Dzięki temu z palet zaczęły powstawać wygodne fotele, łóżka, siedziska i stoliki kawowe. Meble z palet to prawdziwy hit i jedna z ciekawszych form recyklingu. Można w ten sposób wykorzystać palety, które nie nadają się już do przewożenia ciężkich ładunków. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy palet do transportu, czy planujemy stworzyć z nich oryginalny mebel, to, czego potrzebujemy, znajdziemy w firmie Schenk Palety Sp. z o.o. Palety drewniane, jednorazowe, przemysłowe. Zakład wykonuje palety drewniane, jednorazowe i specjalistyczne. W jego asortymencie są też wygodne skrzynie drewniane.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz