Materiał Partnera

Zastosowania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Zastosowania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy jest jednym z głównych składników skóry. W głównej mierze odpowiada za jej nawilżenie. Niestety, z wiekiem ilość kwasu hialuronowego maleje. Skutkiem tego jest coraz mniejsza elastyczność skóry i pojawianie się zmarszczek. Czy można temu przeciwdziałać? Tak! Możemy dostarczyć kwas hialuronowy do organizmu, przez wykonanie właściwych zabiegów medycyny estetycznej. Jakie zabiegi z kwasem hialuronowym oferują gabinety medycyny estetycznej?

Wypełnianie i usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zastrzyki z kwasem hialuronowym to pierwszy sposób wykorzystania kwasu w medycynie estetycznej. Preparat z kwasem hialuronowym zostaje wstrzyknięty do skóry właściwej, aby wypełnić i usunąć zmarszczki. Otrzymujemy natychmiastowy efekt wygładzenia, który utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy. Gabinet medycyny estetycznej FaceMed z Warszawy stosuje wypełniacze firmy Allergan, oparte na innowacyjnej technologii VYCROSS TM. Są kombinacją kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej, i charakteryzują się:

  • optymalnym czasem utrzymywania się w skórze,
  • minimalnym obrzękiem tkanek po zabiegu,
  • wygodnym sposobem podawania, dzięki płynnej sile nacisku tłoka strzykawki.

Ważne! 10-14 dni przed zabiegiem nie można stosować aspiryny, niesterydowych środków przeciwzapalnych, ziół ani witaminy E. Na liście przeciwwskazań znajdują się: ciąża, laktacja, alergie, trądzik oraz opryszczka czynna. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i ocieplenie skóry, normalnym objawem jest też zasinienie. Te skutki uboczne mijają po 3-7 dniach.

Wypełnianie fałdów nosowo-wargowych

Kolejnym sposobem zastosowania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej jest wypełnianie fałdów nosowo-wargowych, które mogą pojawiać się już około trzydziestego roku życia. Do tej pory najczęściej proponowanym zabiegiem, mającym poprawić niekorzystny wygląd twarzy, był lifting. Dzisiaj można sięgnąć po zdecydowanie mniej inwazyjne zabiegi i zdecydować się na wprowadzenie pod skórę preparatu kwasu hialuronowego w postaci żelu. Będziemy znowu uśmiechać się do swojego odbicia w lustrze. Ostateczne rezultaty są widoczne po mniej więcej trzech tygodniach.

Jeśli fałdy nosowo-wargowe są głębokie, może być konieczne ponowne wstrzyknięcie kwasu. Jeżeli zaś jesteśmy zadowoleni z wyglądu naszej twarzy, w celu utrzymania efektów powinniśmy zgłosić się na kolejny zabieg po około roku.

Kwas hialuronowym jest bezpiecznym wypełniaczem, dlatego nie musimy obawiać się żadnych powikłań. Podobnie jak przy wypełnianiu zmarszczek, może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk i delikatne stwardnienie.

Lifting wolumetryczny na poprawę rysów i owalu twarzy

Zapadnięte policzki, kąciki ust skierowane ku dołowi i ogólna utrata jędrności skóry dodają lat i powodują, że wyglądamy na zmęczonych. Z tym również poradzi sobie kwas hialuronowy, za pomocą którego można wymodelować twarz i nadać jej młodzieńczego wyglądu. Skóra odzyska swoją jędrność, a twarz – ładne, harmonijne kontury. Policzki się uniosą, a asymetrie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Kwas hialuronowy jest także wykorzystywany do powiększania ust. Już po 30 roku życia kształt naszych warg może się zmieniać. Łatwo odwrócić ten proces, wprowadzając pod skórę żel z kwasem hialuronowym, który sprawi, że wargi będą jędrniejsze i pełniejsze. Kondycja skóry wokół ust również ulegnie poprawie. Warto korzystać z możliwości współczesnej medycyny estetycznej!

Oceń artykuł (2)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz