Artykuł sponsorowany

Zastępstwo procesowe - kiedy je powierzyć kancelarii Ewy Czarnynogi-Willim?

Zastępstwo procesowe - kiedy je powierzyć kancelarii Ewy Czarnynogi-Willim?

Sytuacje, gdy problematyczne sprawy z życia zawodowego lub osobistego kończą się w sądzie zdarzają się bardzo często. Dla wielu osób, uczestnictwo w rozprawie jest bardzo stresującym przeżyciem. Wynika to w głównej mierze nieznajomości prawa lub z osobistego charakteru spraw. W takich przypadkach warto rozważyć opcję zastępstwa procesowego. O tym, na czym ono polega i kiedy warto się na nie zdecydować opowiedział adwokat z kancelarii Ewy Czarnynogi-Willim.

Kilka słów o przepisach polskiego prawa

Nie ulega wątpliwości, że interpretacja przepisów prawnych nie należy do najłatwiejszych zadań. Według najnowszych badań, ponad 85% Polaków ma trudności ze zrozumieniem artykułów i paragrafów, umieszczonych w kodeksie. Można więc wnioskować, że osoby te tylko pobieżnie orientują się w zagadnieniach związanych z prawem. Samodzielne rozwiązywanie problemów natury prawnej byłoby więc dla  większości społeczeństwa sporym wyzwaniem. Wymagałoby to zarówno poświęcenia czasu na zgłębianie wiedzy, jak i gotowości do poniesienia ewentualnych konsekwencji swojego błędu. Jak podkreślił jeden z adwokatów z kancelarii Ewy Czarnynogi-Willim, w niektórych kwestiach lepiej nie ryzykować, tylko powierzyć swoje sprawy w ręce specjalistów. 

Kiedy warto zdecydować się na zastępstwo procesowe?

Jeśli więc dana sprawa trafiła już do sądu, warto rozważyć opcję zastępstwa procesowego. Innymi słowy – poproszenia o pomoc adwokata, który miałby reprezentować jedną ze stron. Opowiedział o tym pokrótce jeden ze specjalistów z kancelarii Ewy Czarnynogi-Willim.

Instytucję zastępstwa procesowego można wykorzystywać zarówno w sądach powszechnych, administracyjnych jak i w Sądzie Najwyższym. Zdecydowanie się na współpracę z adwokatem jest w szczególności zasadne, gdy rozprawa ma być rozstrzygnięciem długoletniego sporu. Wówczas konieczne jest perfekcyjne przygotowanie do tematu i aktualna wiedza. Oczywiście, w innych sytuacjach również można skorzystać z opcji zastępstwa procesowego – na przykład, gdy sprawa dotyczy bardzo indywidualnych aspektów. Przykładem może być rozwód czy ustalenie ojcostwa.

Jakie są zalety współpracy z adwokatem?

Z możliwości zastępstwa procesowego korzysta coraz więcej osób. W końcu współpraca z adwokatem ma wiele zalet. Przede wszystkim specjalista przez całą rozprawę broni interesów klienta i dba o jego dobro. Dodatkowo, klient ma pewność, że adwokat zadba o wszystkie formalności. Przykładowo, w kancelarii Ewy Czarnynogi – Willim, adwokaci zajmują się również przygotowywaniem pism procesowych, w tym odpowiedzi na pozew, apelacji czy skarg kasacyjnych. Co ważne, prowadzenie całej sprawy w profesjonalny sposób, może zwiększyć szanse na wygraną w sądzie.

Opracowanie:
Mysłowice, Powstańców 3 lok. 5
tel. 601 457 674
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz