Materiał Partnera

Zasłony woalowe dla Twojego salonu z wyjściem na ogród

Zasłony woalowe dla Twojego salonu z wyjściem na ogród

Obecnie na rynku dystrybucyjnym tkanin dekoracyjnych, panuje moda na personalizowanie swoich wyrobów. Mowa o tworzeniu firan, zasłon, rolet wewnętrznych, wertykali, czy też obrusów i pościeli, na specjalne zamówienie klientów. Ci podążają dzisiaj często za stylami retro, przekazując projekty nawiązujące do stylu art deco, czy nawet trendów, które obowiązywały w latach 80-tych i 90-tych. Popularne są również dekoracyjne aranżacje idealnie pasujące do lekkiego porządku skandynawskiego. Przykładem mogą być długie woalowe zasłony…

Styl skandynawski i jego popularność w Polce

Styl skandynawski świetnie przyjął się na rynku polskim. Tysiące domów, a także biurowców i obiektów instytucjonalnych, wykorzystuje architektoniczne rozwiązania rodem ze Szwecji oraz Norwegii, podążając za minimalizmem, energooszczędnością, oraz bliskością z naturą. Również wnętrza mieszkań, aranżowane są w tymże porządku, który stawia na naturalność, prostotę, lekkość, oraz jasność. Dobrane materiały tworzą ze sobą z jednej strony „sterylną” całość, a z drugiej „puszystą” przytulną atmosferę, zwłaszcza w porze wieczornej przy odpowiednio dostosowanym świetle oraz przy ogniu kominka… Dekoratorzy i projektanci wnętrz, a także architekci, zgodnie jednak twierdzą, że unikalny charakter stylu skandynawskiego, związany jest również z tkaninami dekoracyjnymi. Tu wybierane są najczęściej drewniane żaluzje lub rolety w stonowanych kolorach – np. dzień i noc – a także długie i proste zasłony w barwach od kremu, przez ciemną zieleń i granat, po brąz, które mają gładką oraz matową fakturę. Popularne są również wspomniane woale!

Zasłony woalowe dla stylu skandynawskiego

Zasłony woalowe mogą występować w setkach odmian, jeśli chodzi o kolor, wzornictwo długość, czy też sposób upięcia. Wielokrotnie tworzy się z nich piękne „szarfy” oraz kokardy. W stylu skandynawskim kierującym się jednak minimalizmem, lepiej postawić na mleczne tkaniny opadające na ziemię i tworzące na niej swoistą chmurkę, na której można postawić modne świece lub wazy z kwiatami. Dobrym pomysłem będzie również zastosowanie idealnie gładkich oraz wąskich zasłon, które nie będą dotykały podłoża, a przy delikatnym wiosennym wietrze dochodzącym zza drzwi tarasowych, zapewnią prawdziwy spektakl siły natury… Woale dedykowane są zatem dla osób, które kochają biel, naturalizm i minimalizm, a także przestronność wnętrz. To one również pozwalają na przepuszczanie niemalże 100% światła słonecznego, stając się zatem głównie elementami dekoracyjnymi. Aby nocą odgrodzić się jednak o blasku księżyca i ulicznych lamp, dodatkowo zastosować można np. rolety, również w opcji tych zewnętrznych. O pomysły na aranżowanie domów i mieszkań w stylu skandynawskim, zawsze lepiej pytać specjalistów z takich pracowni, jak Galeria Firan i Zasłon. To ona tworzy spersonalizowane tkaniny dekoracyjne, z którymi warto zapoznać się już teraz na dedykowanej stronie www. 

Opracowanie:
Warszawa, Dereniowa 2a lok. 210
tel. 660 078 875
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz