Materiał Partnera

Zaściel łóżko dobrą pościelą, świetnie się wyśpisz!

Zaściel łóżko dobrą pościelą, świetnie się wyśpisz!

Sypialnia to miejsce, w którym każdy powinien się czuć dobrze i bezpiecznie. Odpoczynek jest dla nas konieczny i trzeba spać odpowiednią liczbę godzin. Pościel dobrej jakości zapewni Ci nie tylko komfortowy wypoczynek, ale też pranie i prasowanie takich tkanin nie nastręczy Ci wiele kłopotu. Będą miłe w dotyku i pozwolą skórze oddychać, a przepiękne wzory i eleganckie desenie przyniosą Ci zadowolenie. Postaw na materiały naturalne.

Przytulna sypialnia

W miejscu, w którym kładziemy się na wieczorny odpoczynek powinno być miło i ciepło, ale nie gorąco. W sypialni należy zachowywać optymalną temperaturę dla człowieka, w zimie będzie to 21 st. C. Przebywanie w przegrzanym pomieszczeniu zwiększa podatność na infekcje i osłabia odporność. Idealnie będzie, jeśli możesz spać w drewnianym łóżku, wtedy sen będzie prawdziwie zdrowotny. Wygodne podparcie w czasie leżenia zapewni Ci nowoczesny materac, który będzie rzeczywiście dobroczynną wygodą dla Twojego kręgosłupa. Możesz wybrać antyalergiczny – kokosowy, lub np. termoplastyczny, który  pod wpływem nacisku ciała i  jego ciepła idealnie dostosowuje się do całej sylwetki.

Ważna jest także aranżacja pokoju, ściany malujemy łagodnymi pastelami, beżami i bielą, w sypialni nie stosuje się agresywnych, mocnych kolorów. Wybieramy pościel według naszych preferencji, poszwy i prześcieradła powinny być wykonane z bawełny lub innego naturalnego materiału.

Rodzaje tkanin pościelowych

Na rynku jest obecnie dostępna szeroka oferta przeróżnych tkanin, możemy zdecydować się na te tańsze albo luksusowe. Jedne i drugie oferuje Hantom, firma specjalizująca się w produkcji i sprzedaży kołder oraz różnych artykułów pościelowych.

Oto w czym możemy wybierać:

  • kora – popularna, niedroga bawełniana tkanina, nie gniecie się i nadaje do użytku przez cały rok, jest trochę szorstka w dotyku;
  • flanela – miękka, ciepła i lekka, wykonana z bawełny, pokryta charakterystycznym meszkiem. Do pewnego czasu trwała, potem ulega mechaceniu;
  • dżersej –  tkanina wełniana lub bawełniana, dobrej jakości jest ta o splocie gęstym;
  • batyst –  lniany lub bawełniany, tkanina lekka, delikatna, idealna na lato;
  • adamaszek – trwały, bawełniany lub jedwabny materiał, z efektownym połyskiem;
  • satyna –  wykonuje się ją z jedwabiu, wtedy jest chłodna i wspaniała w dotyku, lub z bawełny, aby była nieco cieplejsza.

W swojej ofercie firma Hantom ma ekskluzywne poszwy i prześcieradła wykonane z adamaszkowej tkaniny o nazwie „musso”. Pościel taka jest wytrzymała, ma piękny połysk, zdecydowanie przeznaczona jest dla wymagającego Klienta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz