Materiał Partnera

Zasady projektowania mebli kuchennych na wymiar

Zasady projektowania mebli kuchennych na wymiar

Meble na wymiar, które tworzone są przez profesjonalne pracownie stolarsko-meblarskie zawsze wyróżniają się swoim niepowtarzalnym designem w różnych stylach wnętrzarskich, a także wysoką jakością i funkcjonalnością. Zamówienia dotyczą najczęściej wnęk garderobianych, mebli łazienkowych, mebli handlowych, wyposażenia biurowego i przede wszystkim mebli kuchennych. To one bowiem sprawiają największy problem przy urządzaniu domu.

Podstawy projektowe

Każde zamówienie złożone w profesjonalnej pracowni stolarsko-meblarskiej jest realizowane indywidualnie pod kątem gustu klienta, a także jego oczekiwań. Szczególnie ważne jest to w przypadku kuchni, której pomieszczenia często wyróżniają się nietypowym kształtem – np. wąskie i długie, bądź bardzo małe. To w nich znajdują się również instalacje wodne, grzewcze, a czasem gazowe, do których muszą idealnie zostać przypasowanego meble. Przy ich projektowaniu zawsze ważny jest zatem projekt architektoniczny budynku wraz z przebiegiem systemów mediów, a także wentylacji. Najlepsze biura projektów starają się również przeprowadzać liczne pomiary podczas wizji lokalnej, dzięki czemu wykonane meble będą idealnie harmonizowały się z geometrią pomieszczenia – ważne jest określenie również poziomu nasłonecznienia kuchni, czy nawet zastosowanych materiałów wykończeniowych (np. panele 3D, glazura, drewno).

Co zawiera projekt mebli kuchennych na wymiar?

Po określeniu przez klienta stylu meblarskiego zamawianych wyrobów, a także wszystkich elementów zdobniczych wraz z uchwytami, pracownia projektowa i wykonawcza – klienci indywidualni i biznesowi polecają firmę Meble na wymiar Domeb – przechodzi do określania wszystkich parametrów technicznych. Uwzględniają one wymiary mebli pod zabudowę wcześniej wybranych sprzętów AGD: zmywarki, zlewozmywaka, mikrofalówki, piekarnika, czy lodówki; a także blatów kuchennych (uwzględnia się wzrost użytkowników) czy mebli wiszących. W przypadku ciasnych pomieszczeń ważne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań otwierania szafek. Na rynku istnieją bowiem inteligentne systemy narożnikowe, systemy przesuwane do ramek na torze, czy też unoszące się ukośnie do góry. Tego typu rozwiązania pozwalają na zmniejszenie wykorzystania przestrzeni, co z odpowiednią kolorystyką, zdobnictwem, wielkością oraz rozkładem mebli pozwala między innymi na optyczne powiększenie kuchni.

Wizualizacja – etap końcowy

Etapem końcowym projektu mebli na wymiar, który każdorazowo musi być zaakceptowany przez zamawiającego, jest wizualizacja komputerowa. To ona ukazuje przyszłemu użytkownikowi kuchni wszystkie zastosowane innowacyjne rozwiązania, pełen wygląd mebli z różnych perspektyw i przekrojów, a także zaproponowany wygląd całego pomieszczenia. Dzięki temu klient pracowni stolarsko-meblarskiej może poprosić o wprowadzenie zmian do projektu. Akceptacja wiąże się bowiem z procesem wykonawstwa mebli, ich przetransportowaniem, a także odpowiednim zamontowaniem.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz