Materiał Partnera

Zasady działania skupów złomu

Zasady działania skupów złomu

Nie wszystkie zużyte sprzęty i przedmioty są zupełnie bezwartościowe. Okazuje się, że niekiedy można na nich zarobić. Wystarczy skontaktować się ze skupem złomu lub wybrać się tam osobiście. To dzięki taki punktom można szybko pozbyć się uszkodzonych, niepotrzebnych rzeczy oraz otrzymać za to zapłatę. W jaki sposób działają skupy złomu? Jakie przedmioty można tam oddać?

Skup złomu – jakie rzeczy można tam oddać?

Do skupu złomu mogą trafić najróżniejsze elementy wykonane z metalu. Można tam oddać żeliwne części, które są zepsute, uszkodzone lub po prostu nikomu niepotrzebne. Dlatego też tak często przynosi się tam fragmenty starych samochodów, maszyn, rury czy puszki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazły się tam także elementy konstrukcyjne budynków, które musiały zostać zdemontowane. Bardzo często okazuje się, że złom pojawia się na placu robót po wykonanym remoncie lub po przeprowadzonych pracach budowlanych.

Skup to miejsce, do którego mogą trafić metale nieżeliwne, kolorowe, stal czy złom żeliwny. Nie ma też znaczenia, jakiej wielkości są oddawane tam elementy. Jeżeli ich gabaryty nie pozwalają na to, aby ich właściciel przetransportował je samodzielnie, zajmą się tym wykwalifikowani pracownicy skupu” – mówi ekspert z firmy ZŁOMPAP.

Jak wygląda skupowanie złomu?

W skupie złomu można zostawić dowolną ilość tego surowca. Punkty takie zajmują się jego przyjmowaniem zarówno od klientów indywidualnych, jak i detalicznych. Warunkiem jest jednak, aby firma ta miała odpowiednie pozwolenie, które upoważnia ją do prowadzenia tego typu działalności.

Transport większych ilości złomu może być zorganizowany przez skup. Wystarczy kontakt z takim punktem i ustalenie warunków współpracy oraz jego wywozu. Firma, która odbiera złom, może także wystawić Kartę Przekazania Odpadu – jest to świadectwo tego, że został on wywieziony. Jednak do skupu można udać się też osobiście. Przyniesiony surowiec zostanie tam wyceniony, zważony, a klient szybko otrzyma należną zapłatę.

Wiele osób zastanawia się, co dalej dzieje się ze złomem, który został oddany do skupu. Metal to tworzywo doskonale nadające się do wielokrotnego przetwarzania, gdyż nie traci on swoich właściwości na skutek poddawania go różnorodnym procesom. Może być on z powodzeniem wykorzystany ponownie oraz posłużyć do produkcji elementów konstrukcyjnych nowych urządzeń. Dlatego sprzedawanie niepotrzebnych stalowych czy aluminiowych przedmiotów pomaga dodatkowo zasilić budżet, ale jest także bardzo ważne z ekologicznego punktu widzenia.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz