Materiał Partnera

Zasady czarterowania jachtów

Zasady czarterowania jachtów

Kiedy wybór miejsca na kolejne wakacje wypadnie na Mazury, pierwsza rzecz, która przychodzi nam do głowy, to czarter jachtu, na którym będziemy mogli spędzać wspólnie czas. Kiedy decydujemy się na rejs po mazurskich jeziorach, lepiej jest zawczasu wybrać odpowiednią dla siebie ofertę i zarezerwować termin. Jeżeli wybierzemy się w podróż na ślepo, może się okazać, że przypadnie nam pozostać na lądzie lub oferta nie będzie spełniała oczekiwań. Jakie są główne zasady czarteru jachtów?

Jacht wart swojej ceny

Kiedy wybieramy miejsce na urlop, czasem kierujemy się tylko i wyłącznie ceną. Dotyczy to zarówno wakacji krajowych, jak i zagranicznych. Wybieramy się do biura podróży, opowiadamy, że zależy nam na gorącej plaży nad morzem z ciepłą wodą, a przedstawiciel z marszu daje nam ofertę najtańszych wakacji na Lazurowym Wybrzeżu. Przekonuje nas, że to oferta all inclusive i będziemy zadowoleni. W praktyce okazuje się, że ten piękny hotel ze zdjęcia wyglądał tak 20 lat temu, biała pościel dziś jest szara, a na plaży piasek jest tylko na długości 10 metrów, bo pozostała część to kamienie. To samo dotyczy czarteru jachtów – nie dajmy się nabrać na najtańszą ofertę z wieloprocentowym upustem. Powinniśmy się upewnić, jak dokładnie wyposażony jest jacht, który zamierzamy wynająć i czy do ceny czarteru jachtu nie są dołożone ukryte, dodatkowe opłaty. Warto szukać czarteru, który zapewnia nam dodatkowe pakiety, na przykład ubezpieczenie jednostki i doraźną pomoc w razie awarii.

Nie czekaj na Last Minute

Podobnie jak z wakacjami zagranicznymi, w przypadku czarteru jachtu nie warto czekać na oferty Last Minute. Szczytowy sezon żeglarski w Polsce przypada na lipiec i sierpień – mówi nam przedstawiciel firmy czarterowej VIPJACHT z Giżycka. Po pierwsze to sezon wakacji dla dzieci, po drugie to z reguły najcieplejsze miesiące w roku. Na ofertę Last Minute możemy liczyć w zasadzie tylko wtedy, gdy ktoś zrezygnuje z zaplanowanego wcześniej rejsu i pozostawi wpłaconą wcześniej zaliczkę. Nie dotyczy to jednak wszystkich jednostek we wszystkich portach, ponieważ jachty o wysokim standardzie znajdą chętnego „od ręki", firma czarterowa nawet nie będzie musiała afiszować żadnego ogłoszenia. Nie warto więc zwlekać z rezerwacją, ponieważ możemy zwyczajnie zostać na lodzie... mówiąc wprost – na lądzie. 
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz