Artykuł sponsorowany

Zarządzanie nieruchomością przez firmę zewnętrzną. Jakie są największe zalety takiego rozwiązania?

Zarządzanie nieruchomością przez firmę zewnętrzną. Jakie są największe zalety takiego rozwiązania?

W bardzo dużym skrócie usługa zarządzania nieruchomością wspólną polega na odpłatnym obsługiwaniu obiektu oraz prowadzeniu działań nadzorczych i administracyjnych. To nie tylko trudne, ale przede wszystkim odpowiedzialne wyzwanie. Nie dziwi zatem fakt, że przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych coraz częściej decydują się na powierzenie tego zlecenia wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym. Jakie są największe zalety takiego podejścia do sprawy?

Najwyższy standard obsługi i pomnażanie kapitału

Klienci, którzy zdecydują się na nawiązanie współpracy z firmą zarządzającą nieruchomościami, mogą mieć absolutną pewność co do tego, że zostaną obsłużeni wedle najwyższych obowiązujących standardów. Dlaczego? Chodzi oczywiście o to, iż budynek będą nadzorować osoby posiadające licencję Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami. Co do zasady – świadczenie tego typu usług wykonywane jest na podstawie umowy zlecenia, regulującej stosunki pomiędzy zarządcą a właścicielem obiektu.

Działania specjalistów zawsze zmierzają do budowania pozytywnego wizerunku dewelopera i integrowania wszystkich członków wspólnoty. Rzetelne zarządzanie nieruchomością obejmuje również działania strategiczne, czyli np. finansowe oraz operacyjne. Nadrzędnym celem czynności z drugiej grupy jest inwestowanie w nieruchomość – oczywiście za zgodą właściciela. Takie podejście do całego procesu sprawia, że w krótkim czasie budynek objęty lokatą kapitału może stać się niezwykle dochodową inwestycją. Z jakimi jeszcze informacjami warto się zapoznać?

Bezpieczeństwo, czyli kontrola stanu technicznego i nie tylko

Jednym z najważniejszych obowiązków zarządcy nieruchomości jest kontrola stanu technicznego budynku. Zgodnie z przepisami obowiązującego prawa budowlanego to właśnie on odpowiada za właściwe utrzymanie obiektu – troszczy się o jego bezpieczne użytkowanie oraz bieżącą konserwację. Okresowa kontrola techniczna musi zostać przeprowadzona przynajmniej raz na rok.

Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Podkomorzy Zarządzanie Nieruchomościami, warto również zaznaczyć, że przedsiębiorstwa zarządzające obligatoryjnie zobowiązane są do wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jest to absolutnie niezbędne m.in. w przypadku różnego rodzaju komplikacji, popełnionych błędów lub niezbyt udanych inwestycji. W wariancie pesymistycznym wszelkie szkody, wynikające z uchybień zarządcy lub zaniedbania obowiązków, zostaną pokryte z ubezpieczenia OC. Sprawia to, że właściciel obiektu nie musi obawiać się ewentualnych strat finansowych na żadnym etapie współpracy. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz