Artykuł sponsorowany

Zapotrzebowanie rynkowe na półfabrykaty z tworzyw sztucznych

Zapotrzebowanie rynkowe na półfabrykaty z tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne wykorzystywane są dzisiaj niemalże w każdej branży. W budownictwie, instalatorstwie, motoryzacji, energetyce, elektronice, reklamie, czy w przemyśle zabawkowym. Firm, które wykorzystują tworzywa sztuczne przy swoich produkcjach, można byłoby wymieniać bez końca, a jest to między innymi pozytywny ekonomicznie efekt wykorzystywania półfabrykatów z tworzyw sztucznych.

Czym są półfabrykaty z tworzyw sztucznych?

Półfabrykaty, jak sama nazwa wskazuje, są pewnego rodzaju prefabrykatami, które wykorzystywane są, jako gotowe elementy konstrukcyjne do produkcji określonych wyrobów. Warto przy tym wiedzieć, że technologia prefabrykacyjna pozwala na znaczne obniżenie kosztów produkcyjnych przedsiębiorstw, które współpracują w zakresie dostaw półproduktów z tworzyw sztucznych z określonymi firmami. Na rynku polskim działa ich stosunkowo dużo i nie stanowią one dla siebie poważnej konkurencji. Jest to efekt olbrzymiego zapotrzebowania na produkty z surowców syntetycznych, a także stale rozwijane technologie w ich obrębie. Wystarczy spojrzeć na analizy rynkowe dotyczące recyklingu tworzyw sztucznych, aby wiedzieć, że już dzisiaj są to materiały XXI wieku.

Jakie wyroby oferują producenci tworzyw sztucznych oraz ich dystrybutorzy?

Na rynku europejskim działa wiele dużych zakładów zajmujących się przygotowywaniem półfabrykatów z tworzyw sztucznych. Pomimo dużego zapotrzebowania na tego typu towary i braku dużej rywalizacji w branży, na prawdziwych hegemonów rynkowych wyrosły takie marki, jak Manifattura Cattaneo, Gehr, czy Zell-Metall, oferując wyroby dla budownictwa, przemysłu, czy reklamy. Jednym z dystrybutorów tychże marek, a także producentem gotowych półfabrykatów (m.in. wyroby detaliczne), które tworzone są między innymi precyzyjnymi metodami obróbki skrawaniem CNC, jest firma BORDOM PHU Dominika Borowicza. Jest ona w stanie zapewnić swoim klientom biznesowym najwyżej jakości, atestowane płytki, wałki, rury oraz inne półprodukty: tworzywo ABS, płyty z polistyrenu modyfikowanego, tworzywo poliwęglanowe (PC komorowe, PC lite), płyty poliestrowe, płyty kompozytowe, płyty trapezowe (PCW), czy też płyty spienione, HIPS, PET-g, PMMA.

Tworzywa sztuczne alternatywą dla drewna i metalu

Wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, aby obniżyć koszty produkcji, stara się projektować wyroby, w taki sposób, aby optymalizować wykorzystanie danych materiałów. Często drewno, szkło, czy metal są zatem zastępowane tworzywem sztucznym, które jest tańsze produkcyjnie – ma to związek między innymi z jego właściwościami termoplastycznymi, pozwalającymi na dowolne formowanie, czy też na łatwość obróbki (także detalicznej).  To dlatego dzisiaj zapotrzebowanie na półfabrykaty z surowców syntetycznych jest tak duże i według analiz stale rośnie. Dynamika wzrostowa utrzymuje się na wysokim poziomie kilkunastu procent rocznie!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz