Materiał Partnera

Zaplanuj bezpieczne wakacje – skorzystaj z ubezpieczenia turystycznego

Zaplanuj bezpieczne wakacje – skorzystaj z ubezpieczenia turystycznego

Wybierając się w zagraniczną podróż, nie powinniśmy zapominać o specjalnym ubezpieczeniu turystycznym. Koszty takiej polisy nie są duże, a może się ona bardzo przydać w kryzysowej sytuacji. Jeśli na wakacjach zdarzy nam się wypadek, zachorujemy, złamiemy nogę lub z innego powodu będziemy musieli trafić do szpitala, dzięki ubezpieczeniu będziemy mieć zapewnioną darmową pomoc medyczną. Co jeszcze obejmuje takie wakacyjne ubezpieczenie?

Urlop bez przykrych niespodzianek

W codziennym życiu ubezpieczenie chroni nas przed konsekwencjami wielu niespodziewanych sytuacji. Ubezpieczamy się na przypadek kradzieży, wypadku samochodowego, wypadku w pracy, pożaru lub zalania mieszkania. Ubezpieczenie daje nam pewność, że w razie kryzysowej sytuacji nie zostaniemy bez środków do życia. Dzięki temu czujemy się bezpieczniej. Skoro jednak zabezpieczamy się, będąc w domu, czemu nie ubezpieczyć się także wyjeżdżając na wakacje? W końcu na urlopie również jesteśmy narażeni na cały szereg różnych niebezpieczeństw. Ubezpieczenie pozwoli nam wyjść bez problemów z każdej sytuacji i zapewni nam udany urlop, nawet jeśli po drodze pojawią się jakieś przeciwności. Dlatego przed wyjazdem na wakacje warto odwiedzić firmę Barbara. Biuro usług turystycznych i zapytać o aktualne oferty ubezpieczeń turystycznych.

Od czego się ubezpieczyć?

Na rynku jest wiele ofert ubezpieczeń turystycznych – są one dostosowane do zróżnicowanych potrzeb klientów. Jedni urlop spędzają na gorącej, zagranicznej plaży, inni planują ekstremalną wyprawę lub wakacje pełne sportu. Niezależnie jednak od tego, w jaki sposób chcemy wypoczywać, nasze ubezpieczenie turystyczne musi przede wszystkim zapewniać pokrycie kosztów leczenia. To opcja podstawowa, której nie może zabraknąć w żadnej polisie tego typu. Bez takiego ubezpieczenia nie powinniśmy w ogóle się ruszać poza granice kraju. Dodatkowo warto wykupić ubezpieczenie, które będzie nas chronić przed następstwami nieszczęśliwych wypadków – dzięki temu, jeśli poślizgniemy się na mokrym kamieniu na plaży i złamiemy nogę, możemy liczyć na odszkodowanie. Warto też zadbać o ubezpieczenie OC – od odpowiedzialności cywilnej. Za granicą działa na podobnych zasadach, jak w Polsce – jeśli spowodujemy wypadek, potrącimy kogoś, albo nieumyślnie zepsujemy wypożyczony sprzęt sportowy, koszty pokryje ubezpieczyciel. Jeżeli na wakacje lecimy samolotem, warto ubezpieczyć bagaż - na wypadek gdyby linie lotnicze zagubiły gdzieś naszą walizkę. Dla osób planujących aktywny urlop w górach lub na morzu, idealnym rozwiązaniem jest też ubezpieczenie, które pokryje koszty ratownictwa i poszukiwań – w razie, gdybyśmy zagubili się w górach lub na morzu.

Opracowanie:
Lwówek Śląski, pl. Wolności 2 lok. 2
tel. 75 647 76 30
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz