Materiał Partnera

Zamiatarki, czyli urządzenia skuteczniejsze od miotły

Zamiatarki, czyli urządzenia skuteczniejsze od miotły
Piach, kurz, drobne śmieci – te i inne zanieczyszczenia codziennie nanosimy na butach do naszych mieszkań i domow. Zazwyczaj do ich usuwania używamy ręcznych mioteł i drobnych szczotek – narzędzi nie tylko mało skutecznych, ale również niewygodnych w obsłudze, wymagających pewne wysiłku. Dlatego wiele osób jak może unika zamiatania. Na szczęście jest alternatywa pod postacią elektrycznej zamiatarki.

Czym jest zamiatarka?

Domowe zamiatarki, takie jak te dostępne w ofercie sklepu internetowego AAT RenKar, autoryzowanego dystrybutora produktów marki Kärcher, to niewielkie, poręczne urządzenia, wykorzystywane do usuwania wszelkie rodzaju zanieczyszczeń stałych, takich jak piach, kurz, drobne kamienie, liście i wiele innych. Czym zamiatarka różni się od tradycyjnego odkurzacza? Przede wszystkim odmienną zasadą działania – w przeciwieństwie do odkurzacza nie wytwarza ona podciśnienia, sprawiającego, że zanieczyszczenia zassane zostają do zbiornika. Zamiast tego wyposażona jest w obrotową, gęstą szczotkę, która zgarnia śmieci. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie zanieczyszczenia, nawet te, których odkurzacz nie byłby w stanie wciągnąć, zostaną usunięte.

Zalety zamiatarek

Koszt domowej zamiatarki mieści się w przedziale od niecałych 400 do ponad 1000 złotych. Tymczasem typowy ręczny zestaw do zamiatania podłóg, czyli miotłę, szczotkę i szufelkę kupimy za kilkanaście złotych. Dlaczego zatem opłaca się zainwestować w zamiatarkę?

Wysoka wydajność

Ile metrów kwadratowych jesteśmy w stanie zamieść miotłą w ciągu godziny tak, aby nie postał na nich ślad zanieczyszczeń? W przypadku zamiatarek odpowiedź jest jasna – producenci, tacy jak marka Kärcher informują w specyfikacji swoich urządzeń wydajność teoretyczną, która w zależności od modelu może wynosić od 1600 do 2500 m2 na godzinę.

Zero wysiłku przy sprzątaniu

Tak ogromna wydajność zamiatarek sprawia, że dokładne zamiecenie mieszkania czy domu zajmuje zaledwie kilka minut. Jednocześnie nie wymaga to od nas praktycznie żadnego wysiłku – zero zmęczenia, zero bólu pleców od pochylania się z miotłą. Zamiatarka posiada regulowany uchwyt, który możemy dostosować do własnego wzrostu. Uchwyt możemy również  złożyć, by przechowywać zamiatarkę pionowo pod ścianą

Lśniąco czysta podłoga

Podczas sprzątania miotłą musimy uważać, by nie wykonywać zbyt szybkich ruchów, gdyż w ten sposób wzbijamy kurz i piach do góry – kiedy po chwili opadną podłoga znowu jest brudna, znowu musimy zamiatać. Zamiatarki Kärcher skonstruowane są w ten sposób, by zanieczyszczenia nie były wzbijane, lecz od razu trafiały do zbiornika. Zbiornik z kolei skonstruowany jest tak, by nawet po postawieniu pionowo do góry nic z niego wypadało. To wszystko gwarantuje nam skuteczne sprzątanie bez potrzeby poprawiania.

Wszechstronność

Zamiatarki to urządzenia, które powstały z myślą o sprzątaniu powierzchni powyżej kilkudziesięciu metrów kwadratowych – idealnie sprawdzą się do sprzątania nie tylko mieszkań i domów, ale również podwórek, magazynów, sklepów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz