Materiał Partnera

Żaluzje i rolety fasadowe – dlaczego warto je założyć w swoim domu?

Żaluzje i rolety fasadowe – dlaczego warto je założyć w swoim domu?

Jeśli zależy nam na najlepszej osłonie okien przed słońcem, powinniśmy zainwestować w rolety lub żaluzje fasadowe. Dzięki nim nawet w środku dnia będziemy mogli zaciemnić pomieszczenie. Dodatkowo to rozwiązanie ochroni nas także przed nadmiernym ciepłem – kiedy na dworze panować będzie skwar, na nas w domu czekać będzie przyjemny chłodek. I to bez klimatyzacji!

Żaluzje fasadowe

Takie rozwiązanie jest raczej dość rzadko spotykane w polskich domach. Tymczasem właśnie żaluzje fasadowe są najefektywniejszą ochroną przeciwsłoneczną. Można je montować w biurowcach i w zwykłych mieszkaniach.

- Te żaluzje w znaczącym stopniu redukują ciepło słoneczne przedostające się przez przeszklenia do środka budynku, przez co ograniczają lub wykluczają konieczność pracy urządzeń klimatyzujących. Poza tym ruchomy system listków pozwala w płynny sposób regulować dopływ światła i ciepła do pomieszczenia – mówi nasz ekspert z firmy Vinci. Żaluzje, rolety, markizy. Błażkowski Grzegorz. Takie żaluzje pozwalają więc precyzyjnie ustalić ilość światła dziennego wpadającą do pomieszczenia, a przy okazji gwarantują bardzo duże oszczędności na klimatyzacji, co – zwłaszcza w przypadku dużego biurowca – może się równać niebagatelnym sumom zachowanym w budżecie firmy. Warto też zwrócić uwagę na mechanizm sterujący żaluzjami fasadowymi. Wybór jest szeroki – możemy zdecydować się na sterowanie indywidualne, manualne lub grupowe, w wersji przewodowej lub radiowej. Do wyboru są żaluzje w różnych rozmiarach i kształtach – niektóre z nich zapewniają niemal stuprocentowe zaciemnienie pomieszczenia. Żaluzje fasadowe świetnie pasują do nowoczesnych budynków – wyglądają estetycznie, mogą nawet stanowić swego rodzaju zewnętrzną ozdobę okienną. Występują w wielu różnych kolorach, dzięki czemu łatwo dobrać je do otoczenia.

Rolety fasadowe

Inną osłoną okienną, montowaną na zewnątrz budynku, są specjalne rolety fasadowe. Materiał, z którego się je wykonuje, jest bardzo wytrzymały i odporny na działanie warunków atmosferycznych. Rolety zewnętrzne można stosować przy przeróżnych przeszkleniach skośnych, pionowych lub poziomych – nie wyłączając świetlików dachowych. Tak szeroki zakres zastosowań umożliwia specjalny system napinania tkaniny, w który wyposażona jest roleta. Roletami fasadowymi sterujemy elektrycznie – pilotem lub przełącznikiem ściennym. Mogą być też wyposażone w automatykę pogodową. Szeroka paleta kolorów sprawia, że pasują do każdego budynku.

Oceń artykuł (1)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz