Artykuł sponsorowany

Zalety zewnętrznych i wewnętrznych drzwi drewnianych

Zalety zewnętrznych i wewnętrznych drzwi drewnianych

Powszechnie uważa się, że drewno jest surowcem ponadczasowym, wytrzymałym, trwałym, a także przyjaznym dla środowiska. Te wszystkie pozytywne cechy sprawiły, że chętnie wykorzystujemy je w budownictwie. Nowoczesne drzwi drewniane są jednym z przykładów obrazujących przewagę drewna nad innymi materiałami. Przyjrzyjmy się dokładnie, czym konkretnie takie drzwi się wyróżniają oraz dlaczego są tak często spotykane.

Wybieramy drzwi drewniane

Nie trzeba powtarzać, że drzwi zewnętrzne to podstawowy element domu – to przez nie przechodzimy każdego dnia, to także one najbardziej przyciągają wzrok. Są swoistymi strażnikami czuwającymi nad naszym bezpieczeństwem – pozostawiamy je otwarte, gdy nie czujemy zagrożenia, ale zamykamy na klucz nocą lub opuszczając dom. Chcemy, aby dobrze wykonywały swoje zadanie. Wybranie odpowiedniego modelu nie jest łatwe. Drzwi muszą być nie tylko funkcjonalne i dobrze wyglądać, ale także charakteryzować się dużą wytrzymałością oraz stopniem izolacji. Zwykle stawiamy na sprawdzone drewno. Jednym z ważnych na rynku producentów jest firma Cieślik. Producent drzwi. W jej obszernym katalogu znajdziemy ogromny wybór różnego rodzaju drzwi drewnianych. Przede wszystkim zwracamy uwagę na ich wymiary, rodzaj drewna oraz kolorystykę, ale ważny jest także parametr dźwiękoszczelności. Drzwi drewniane nie mają sobie równych w tej dziedzinie – jeśli ich dźwiękoszczelność mieści się w przedziale od dwudziestu siedmiu do trzydziestu sześciu decybeli, to mamy pewność, że nie dotrą do nas uciążliwe hałasy z ulicy. Drugą istotną sprawą jest współczynnik przenikalności cieplnej – U. Im mniejszy, tym lepiej. Dzięki niskiej przenikalności cieplnej uchronimy korytarz przed wychłodzeniem, a tym samym nasze portfele przed odchudzeniem, które zwyczajowo nadchodzi zimą.

Korzyści z zamontowania drzwi drewnianych

Prócz dobrej izolacji cieplnej oraz akustycznej współcześnie wykonywane drzwi drewniane charakteryzują się także stabilnością wymiarową. To dzięki niej uzyskujemy pewność, że będą nam służyły przez długie lata. Nieprawdziwy jest popularny mit mówiący o tym, że nowoczesna stolarka drewniana ma tendencje do zmiany rozmiarów oraz wilgotności. Ponadto naturalne wykończenie drzwi zawsze jest czymś niepowtarzalnym i wyjątkowym – rysunek słojów jest unikatowy dla każdego drzewa. Względy estetyczne nie powinny być jednak jedynym czynnikiem wpływającym na zakup. Drzwi są najchętniej forsowanym przez włamywaczy elementem elewacji, dlatego warto też zainwestować w dobre zabezpieczenia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz