Artykuł sponsorowany

Zalety wykorzystania szyb zespolonych w oknach domu

Zalety wykorzystania szyb zespolonych w oknach domu

Wraz z budową domu inwestorzy starają się wybrać materiały konstrukcyjne zapewniające energooszczędność i bezpieczeństwo. Sprawdzonym rozwiązaniem są szyby zespolone, które obecnie najczęściej montuje się właśnie w oknach domów. Takie zestawy konstruuje się ze szkła float zapewniającego świetną izolację termiczną i akustyczną. Jakie dokładnie zalety mają jeszcze szyby zespolone?

Jak wykonane są szyby zespolone w oknach?

Zastosowanie przynajmniej dwóch tafli szkła i wypełnienie przestrzeni międzyszybowej gazem bądź osuszonym powietrzem to metoda przygotowywania szyb zespolonych. Wykonuje się je ze sporą precyzją – ważne jest bowiem, by we wspomnianej przestrzeni pomiędzy szybami nie znajdowała się wilgoć. Z tego względu w sprawdzonych zakładach szklarskich wykorzystuje się specjalne wypełnienie ramek dystansowych. Do tego celu używane są sita molekularne, które pochłaniają ewentualną wilgoć. Dodatkowym atutem jest doskonałe uszczelnienie całej konstrukcji.

Zapewnia ono nie tylko wysokie parametry w zakresie termoizolacji, ale przede wszystkim skutecznie zatrzymuje parę wodną. Nie przedostaje się ona do przestrzeni międzyszybowej i nie przyczynia do powstawania wilgoci. Wysokiej jakości szyby zespolone montowane w oknach znaleźć można w ofercie zakładu Glass Bud, który proponuje je w kilku rodzajach. Są one zatem ze względu na swoją konstrukcję doskonałą izolacją termiczną, ale również akustyczną. Pozwalają na utrzymanie chłodu we wnętrzach latem, a w sezonie grzewczym nie oddają ciepła z pomieszczeń. Jakie są jeszcze zalety wykorzystania szyb zespolonych?

Czy szyby zespolone zapewniają ochronę antywłamaniową?

Okno jest jednym z najczęściej uszkadzanych w wyniku włamań elementów domów. Wybicie szyby pozwala na przedostanie się do wnętrza budynku, dlatego to właśnie szklana część jest najczęściej celem włamywaczy. Zastosowanie szyb zespolonych ze szkłem warstwowym pozwala uzyskać odporność na przebicie na wysokim poziomie. Tym samym okna stają się bezpieczne i stanowią solidną ochronę antywłamaniową. Takie szyby zespolone w dobrych zakładach szklarskich wykonuje się poprzez łączenie tafli folią PVB.

Szyby zespolone można również zastosować w drzwiach czy ściankach działowych. Są one w takim wypadku elementem dekoracyjnym, a ich zadaniem jest wpuszczenie niewielkiej ilości światła zewnętrznego. Dobrze sprawdzą się zatem szyby zespolone ze szkłem ornamentowym. Niewielka przejrzystość zapewnia zarówno przedostawanie się światła do wnętrza domu, jak i dyskrecję dla jego użytkowników. Szyby zespolone mają zatem wiele zalet, które wynikają m.in. ze sposobu ich wykonania w zakładzie szklarskim. Dopasowanie właściwego typu do okien domowych pozwoli cieszyć się bezpieczeństwem i energooszczędnością stolarki.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz