Materiał Partnera

Zalety wykonywania mebli na wymiar

Zalety wykonywania mebli na wymiar

Meble kupione w sklepie nie zawsze muszą spełniać nasze oczekiwania. Czasami, chociaż odpowiada nam styl, ich kolor zupełnie odbiega od naszych wyobrażeń. Częstym problemem jest także nieodpowiedni rozmiar szafy czy stołu, przez co albo musimy całkowicie zmienić nasze plany, albo starać się dopasować pozostałe meble do tych nieco za dużych czy za małych. Unikniemy takich problemów, jeśli zamówimy meble na wymiar.

Meble na wymiar nie tylko do domu

Meble na wymiar są zamawiane nie tylko przez indywidualnych klientów. Mogą służyć również innym, bardziej innowacyjnym projektom budowlanym. Profesjonalne pracownie stolarskie wykonują również stoiska reklamowe czy scenografie, odpowiadając na potrzeby osób je zamawiających. Dlaczego coraz więcej ludzi decyduje się na meble wykonywane na wymiar?

Meble idealnie wkomponowane w przestrzeń

Chociaż meble dedykowane wiążą się z wyższymi kosztami, to nie pieniądze powinny mieć dla nas najważniejsze znaczenie. Kluczowe jest bowiem idealnie dopasowanie i wkomponowanie mebli w dostępną przestrzeń. Nie zawsze mamy jej tyle, ile byśmy chcieli. Dlatego tak istotne jest wykorzystanie każdego centymetra. Czasami nawet milimetry wpływają na funkcjonalność mebli, ponieważ zmieścimy do nich to, na co w innym wypadku nie znaleźlibyśmy miejsca.

Dokładne słuchanie potrzeb klienta

Drugą zaletą mebli na wymiar jest dokładne odzwierciedlenie potrzeb klienta. Profesjonalne pracownie stolarskie mają doświadczenie i zatrudniają prawdziwych fachowców, którzy wiedzą, jak spełnić nasze oczekiwania. Proponują rozwiązania, na które sami często nie wpadliśmy, ponieważ na co dzień nie obracamy się w tej branży. Nie do końca wiemy, co jest teraz na topie, a z czego lepiej zrezygnować, ponieważ na dłuższą metę nie będzie to praktyczne ani funkcjonalne zastosowanie. Można liczyć na pełne wsparcie pracowników pracowni stolarskiej, którzy zawsze służą dobrą radą – komentuje nasz rozmówca z Zakładu Stolarskiego Jacek Misiak w Warszawie.

Wpływ na każdy element wyglądu mebli

Nie można też zapomnieć, że zamawiając meble na wymiar, mamy wpływ na każdy element ich wyglądu. Możemy decydować o ich kolorze, uchwycie, wielkości i rozkładzie. Każda szafka, szuflada i blat będą odpowiadać tylko naszym potrzebom i takich mebli na pewno nie znajdziemy nigdzie indziej. Będą zaprojektowane i wykonane tylko dla nas, z tego względu dokładnie przemyślmy, na czym nam zależy oraz poinformujmy o tym firmę, jaka będzie realizować nasze zlecenie. Dzięki temu wszystkie nasze oczekiwania z pewnością zostaną odzwierciedlone.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz