Materiał Partnera

Zalety wycieczek w małych grupach

Zalety wycieczek w małych grupach
Biura podróży prześcigają się dziś w ofertach organizacji podróży w dowolne zakątki świata. Wybierając konkretną propozycję, kierujemy się różnymi względami, takimi jak cena, komfort podróży czy miejsce zakwaterowania. Dla wielu z nas priorytetem staje się też wielkość grupy, w której będziemy podróżować. Czy faktycznie to aż taki ważki argument przemawiający za wyborem tej, a nie innej oferty?

Urlop – czas dla siebie

Przed wyborem miejsca i sposobu podróży powinniśmy sobie uświadomić, że jedziemy na wycieczkę, by odpocząć – również jeśli będzie to aktywna turystyka polegająca na zwiedzaniu. Nie warto oszczędzać na swoim komforcie i dobrym samopoczuciu po to, by wrócić z urlopu w nerwach czy stresie. Warto postawić na jakość wypoczynku i maksymalnie wykorzystać swój urlop. To biuro podróży powinno się dostosować do naszych potrzeb, a nie na odwrót.

Mała grupa receptą na udaną wycieczkę!

Zarówno specjaliści od organizacji wycieczek, jak i ich uczestnicy zgadzają się co do jednego – wycieczka w małej grupie jest lepszym pomysłem niż w większej. Dlaczego? Jak zauważa ekspert z biura podróży Kiribati Club w małej grupie, czyli takiej liczącej od 4 do 12 osób, każdy ma szansę na zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc we własnym tempie. Istotna jest tu możliwość indywidualnego podejścia do uczestników wycieczki – realizacja ich zainteresowań podczas wyprawy, modyfikacja programu i trasy zgodnie z ich pasjami oraz swoboda podróżowania, której nie ma przy objeździe autokarem z 40 innymi osobami.

Mała grupa to wygoda i dla podróżujących, i dla pilotów. W mniej osób łatwiej się przemieszczać – zarówno pieszo, jak i np. publicznymi środkami transportu. Duża grupa może w tej sytuacji generować problemy logistyczne. Podobnie sprawa wygląda z wejściami nie tylko do muzeów czy zabytków, ale też do restauracji czy lokali gastronomicznych, niekoniecznie przystosowanych do goszczenia dużych grup turystów. Na pewno uczestnicy wycieczki wyniosą z niej więcej ciekawostek i informacji, jeśli przewodnik ma pod swoją opieką małą grupę. W takiej sytuacji łatwiej o osobistą interakcję – spokojnie można o coś dopytać, wymienić się doświadczeniami. Mała grupa to idealne rozwiązanie – nie jesteś sam czy sama, ale też nie czujesz się zagubiony w tłumie innych turystów. Możesz liczyć na miłe towarzystwo, ale nie czujesz się przytłoczony obecnością wielu obcych ludzi. 

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was, że warto pod tym kątem przeglądać oferty biur podróży, by przekonać się, czy mogą nam zaproponować wycieczkę w kameralnym towarzystwie, czy też stawiają na ilość podróżujących, niekoniecznie uwzględniając ich indywidualne potrzeby. 

Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz