Artykuł sponsorowany

Zalety wkładki domacicznej. Odwiedź Gabinet Ginekologiczno-Położniczy Jerzego Kozerskiego!

Zalety wkładki domacicznej. Odwiedź Gabinet Ginekologiczno-Położniczy Jerzego Kozerskiego!

Skuteczna antykoncepcja to coś, co jest ważne dla wielu par. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą wybrać spośród co najmniej kilku metod zabezpieczania i wybrać tę, która będzie dla nich najbardziej komfortowa. Jedną z opcji oferowanych przez Gabinet Ginekologiczno-Położniczy Jerzego Kozerskiego jest założenie wkładki domacicznej. Zastanówmy się teraz, jakie są jej największe zalety oraz ewentualne przeciwwskazania. 

Największe atuty spirali

Popularnie zwana spiralą, wkładka domaciczna, zwykle ma kształt litery T lub S i najczęściej wykonana jest z plastiku. Jest to jedna z najbardziej efektywnych metod zabezpieczenia przed niechcianą ciążą – skuteczność wynosi 99% w skali Pearla. Niewątpliwą zaletą jest również długofalowe działanie, gdyż wkładkę taką wymieniamy co mniej więcej 5 lat.

Które kobiety szczególnie powinny rozważyć zastosowanie tej metody antykoncepcyjnej? Na przykład panie, które zapominają o codziennym przyjmowaniu tabletek czy kontrolowania swoich dni płodnych. Spirala wskazana jest także kobietom, które już rodziły, ale które chcą mieć możliwość w każdej chwili zajść w ciąże ponownie. Wskazaniem są czasem też obfite miesiączki i bóle menstruacyjne, z którymi wkładka pomaga sobie radzić.

Choć stosowanie tej metody nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych, warto wziąć pod uwagę, że wkładka nie chroni przed infekcjami lub chorobami przenoszonymi drogą płciową. Przeciwwskazaniem są również niektóre choroby lub podejrzenie o nie.

Porozmawiaj o wkładce ze specjalistą

Wszelkie obawy i wątpliwości warto rozważyć razem ze specjalistą, w tym wypadku lekarzem ginekologiem z Gabinetu Ginekologiczno-Położniczego Jerzego Kozerskiego. Posiada on 35-letnią praktykę zawodową w zakresie ginekologii i położnictwa.

Innymi usługami, z których możemy skorzystać w placówce, jest m.in.diagnostyka, kwalifikacja i przygotowanie do leczenia operacyjnego zmian w obrębie narządu rodnego, leczenie niepłodności oraz leczenie zaburzeń okołomenopauzalnych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz