Materiał Partnera

Zalety stosowania zamienników tonerów do drukarek

Zalety stosowania zamienników tonerów do drukarek
Oryginalne tonery do drukarek bywają drogie, dlatego wiele osób decyduje się na stosowanie ich zamienników. Można je znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, co dodatkowo zachęca do ich kupna. Sprawdźcie jakie korzyści niesie ze sobą stosowanie zamienników tonerów do drukarek.

O zamiennikach tonerów

Oryginalne tonery do drukarek wprowadzane są na rynek przez głównych producentów drukarek. Są projektowane w ten sposób, że do każdego urządzenia dedykowane są konkretne rodzaje tonerów. Wiele osób decyduje się na ich używanie, jednocześnie narzekając na zbyt wysokie ceny. Są też jednak tacy, którzy wolą zaoszczędzić i korzystają z tańszych zamienników.

Koszt oryginalnego tonera to wydatek rzędu od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Każdy kto często korzysta z drukarki wie jak szybko się one zużywają, a tym samym generują ogromne koszty. Ratunkiem dla budżetu mogą być zamienniki tonerów. Są one równie dobre jak te oryginalne, a kosztują znacznie mniej – tłumaczy nasz rozmówca, reprezentant sklepu internetowego Czarny na Białym.

Rodzaje tonerów zamiennych

Wśród typów zamienników tonerów wymienić można tonery:

  • nowe – materiały eksploatacyjne w całości wyprodukowane z fabrycznie nowych komponentów, charakteryzują się niską ceną (bywają tańsze od oryginalnych tonerów nawet o połowę); dobrze wykonane nowe zamienniki nie powodują żadnych kłopotów przy eksploatacji, nie pogarszają też jakości wydruków (czasem drukują nawet w wyższej jakości), 
  • refabrykowane – zregenerowane w specjalistycznej firmie, przy użyciu odpowiedniego sprzętu i materiałów najwyższej jakości, które w żaden sposób nie pogorszą jakości drukowanych materiałów,
  • regenerowane - ponownie napełnione po zużyciu; warto przy tym wiedzieć, że każdy sprawny toner, który nie był uszkodzony, można spokojnie ponownie napełnić.

Wysoka jakość w niskiej cenie

Dobrze wykonane zamienniki tonerów do drukarki cechują się podobną wydajnością i jakością, co ich pierwowzory. Jako, że produkcja tonerów musi odbywać się w specjalistycznych firmach, to przy ich zakupie należy zwracać uwagę na posiadane przez producenta certyfikaty, w tym przede wszystkim ISO – są one gwarancją jakości produktu.

Podsumowując, stosowanie zamienników tonerów do drukarek jest świetnym sposób na obniżenie kosztów związanych z drukowaniem. Wydruki wykonane z tego typu tonerów nie tylko nie różnią się od tych z tonerów oryginalnych, ale czasem ich jakość jest nawet lepsza. Z tego względu, nie warto przepłacać kupując oryginalne tonery od producenta. Kupowanie tańszych zamienników może bowiem okazać się prawdziwym ratunkiem dla domowego budżetu.

Oceń artykuł (2)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz