Materiał Partnera

Zalety stosowania okiennic wewnętrznych z ruchomymi lamelami.

Zalety stosowania okiennic wewnętrznych z ruchomymi lamelami.

Shuttersy, czyli wewnętrzne okiennice z ruchomymi lamelami to niezwykle efektowne i praktyczne rozwiązanie, które zdobywa coraz większe uznanie. Popularnym materiałem wykonania okiennic wewnętrznych tego typu jest drewno. A jak są one zbudowane? Na czym polega ich działanie i jakimi zaletami wyróżniają się wewnętrzne okiennice drewniane shutters?

Wewnętrzne okiennice drewniane shutters

Okiennice wewnętrzne z ruchomymi lamelami nazywane są potocznie shuttersami. Nazwa ta pochodzi od angielskiego słowa, które określa ten szczególny typ okiennic. A na czym dokładnie polega to rozwiązanie?

Jak wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Inwood, która specjalizuje się w produkcji okiennic shutters: Okiennice wewnętrzne tego typu stanowią doskonałą alternatywę dla zasłon, rolet czy tradycyjnych żaluzji. Bardzo często tworzone są z drewna i malowane na różne kolory. Zbudowane są z ramy, w której wnętrzu znajdują się poziomo ułożone pojedyncze lamele. Regulując położeniem lameli, kontrolujemy dopływ naturalnego światła oraz stopień prywatności i intymności w naszym wnętrzu. Konstrukcja wewnętrznych okiennic drewnianych shutters umożliwia zaś ich tworzenie w wielu wariantach, różniących się od siebie sposobem montażu, składania oraz regulacji.

Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Drewniane okiennice wewnętrzne z ruchomymi lamelami są zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Stanowią uniwersalne rozwiązanie na osłony okienne oraz nietuzinkową ozdobę wnętrza w różnego rodzaju pomieszczeniach. Ponadto są proste i łatwe w obsłudze, a ich montaż nie wymaga wiele wysiłku.

Wewnętrzne okiennice drewniane shutters latem chronią przed nadmierną ilością promieni słonecznych, a zimą przed utratą ciepła. Zapewniają także prywatność, zabezpieczając wnętrza domów czy mieszkań przed wścibskim wzrokiem sąsiadów bądź przechodniów. Stanowią również skuteczną ochronę przed nadmiernym hałasem, dobiegającym z zewnątrz oraz gwarantują odpowiednią wentylację.

Utrzymanie okiennic tego typu w czystości nie stanowi najmniejszego problemu. Wystarczy je regularnie odkurzać przy pomocy wilgotnej szmatki, a w razie konieczności, aby usunąć powstałe zanieczyszczenia, można dodać niewielką ilość delikatnego środka myjącego.

Shuttersy powstają głównie na indywidualne zamówienia, co także stanowi ich ogromną zaletę. Dzięki takiej możliwości możemy bowiem nabyć okiennice, które spełnią wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania zarówno pod względem kształtu, jak i rozmiar czy koloru.

Co istotne profesjonalne firmy podejmują się również realizacji zamówień na okiennice niestandardowe. W ten sposób wiele osób może wyposażyć swoje wnętrza w praktyczne i eleganckie shuttersy, nawet te, które posiadają okna okrągłe.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz