Materiał Partnera

Zalety siatek cięto ciągnionych

Zalety siatek cięto ciągnionych

Siatki cięto ciągnione, jak sama nazwa wskazuje, powstają w wyniku nacięcia blachy, a następnie jej rozciągania. W procesie tym nie następuje żaden ubytek materiału. Spotykamy je w naszym otoczeniu bardzo często, przede wszystkim jako elementy dekoracyjne, osłonowe, ogrodzeniowe i tym podobne. Ich dużą zaletą wizualną i estetyczną, jest trójwymiarowość, która czyni z nich tak chętnie wykorzystywany element.

Sposób produkcji siatki cięto ciągnionej

O kształcie danego typu siatki cięto-ciągnionej decyduje kształt ostrza. To od niego bowiem zależy kształt i wielkość powstającego otworu. Proces powstawania siatki cięto-ciągnionej jest znacznie bardziej skomplikowany, niż produkcja zwykłej siatki plecionej z drutu, wymaga zetem zarówno wykwalifikowanego personelu, jak i odpowiedniego zaplecza technicznego, które posiada firma Rozamet z Biłgoraja. Do produkcji siatek cięto-ciągnionych wykorzystuje się blachę stalową, aluminiową, bądź ze stali nierdzewnej i w zależności od wykorzystanego surowca, produkt ma inne właściwości, jak choćby wagę, wytrzymałość na oddziaływanie mechaniczne, czy odporność na warunki środowiska. Technologia produkcji siatek cięto-ciągnionych powoduje, że wyróżniają się one wśród innego rodzaju siatek kilkoma istotnymi cechami. Są wykonane z jednego kawałka materiału, zatem nie występują w nich spoiny ani łączenia, które zwykle stanowią słaby punkt konstrukcji. Oznacza to, że są one bardziej wytrzymałe, a z tego z kolei wynika łatwość formowania, zwłaszcza w procesach walcowania czy gięcia. Przy produkcji tego rodzaju siatek nie występują żadne straty materiałowe, co obniża koszt produkcji.

Zastosowania siatki cięto ciągnionej

Siatkę cięto ciągnioną można wykorzystywać w wielu branżach, dużą popularność siatka produkowana przez producenta siatek technicznych zyskała jednak ostatnio w budownictwie, gdzie stanowić może:

  • elementy fasad w nowoczesnym budownictwie,
  • sufity podwieszane i ścianki działowe,
  • wypełnienia balustrad,
  • pergole,
  • okładziny ścienne.
Z zastosowań czysto praktycznych wymienić należy: filtry, urządzenia wentylacyjne, urządzenia chłodnicze, przesiewacze, elementy antypoślizgowe różnego rodzaju posadzek oraz wiele innych.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz