Materiał Partnera

Zalety różnego rodzaju nadwozi w samochodach transportowych

Zalety różnego rodzaju nadwozi w samochodach transportowych

Transport towarów wymaga posiadania odpowiedniego samochodu, którego budowa umożliwi bezproblemowe i bezpieczne dostarczenie ich do wskazanego przez klienta miejsca. Firmy świadczące tego typu usługi oferują przewóz towarów za pomocą samochodów z różnymi rodzajami nadwozi. Wyróżniamy ich kilka, wśród nich tak zwane plandeki i firanki. Czym charakteryzują się najpopularniejsze typy nadwozia w samochodach dostawczych?

Plandeka

Plandeka jest najczęściej stosowanym rodzajem nadwozia w samochodach transportowych. Jest to rozwiązanie umożliwiające przewóz bardzo dużej grupy towarów. Plandeką nazywamy pokrycie ciężarówki w taki sposób, że bez problemu można załadować na nią towary ze wszystkich stron – od dołu, z góry, po obydwu jej bokach oraz od tyłu. Główną zaletą tego typu nadwozia ciężarówek jest zapewnienie ochrony transportowanym towarom przed szkodliwym działaniem warunków pogodowych. Większość firm zajmujących się transportem towarów na terenie Polski oferuje ich przewóz za pomocą samochodów z tego typu nadwoziem.

Firanka

Firanka to rodzaj nadwozia samochodów transportowych nazywany także tautlinerem. Samochody takie posiadają płaską naczepę przykrytą plandeką bez burt. Nazwa pochodzi od sposobu krycia towarów plandeką – przykrywa się je jak firanką zamocowaną do podłogi. Ciężarówkami z tego typu nadwoziem można przewozić wszystkie towary. Polecane są zwłaszcza do przewozu długich materiałów ładowanych z boku lub z góry, na przykład rur lub desek. Stosuje się zabezpieczenia ładunku za pomocą pasów przyczepianych do konstrukcji danego środka transportowego. Przedsiębiorstwa zajmujące się transportem towarów bardzo często wykorzystują samochody z tego rodzaju nadwoziami.

Chłodnia i izoterma

Towary wymagające zapewnienia odpowiednich warunków dotyczących wskazanej do ich przewozu temperatury, transportowane są samochodami dostawczymi z nadwoziem w postaci chłodni lub izotermy. W samochodzie o typie chłodni można przewozić towary w temperaturze kontrolowanej w zakresie od minus trzydziestu do plus trzydziestu stopni Celsjusza. Chłodzenie możliwe jest dzięki wyposażeniu pojazdu w agregat chłodniczy. Izoterma zaś to typ nadwozia także służący do kontrolowania temperatury. Z tym, że możliwe jest to przez z góry określony czas, gdyż ten typ nadwozia nie daje możliwości schłodzenia ani ogrzania powierzchni naczepy – nie posiada agregatu. Nie wszystkie firmy transportowe są wyposażone w tego typu samochody dostawcze.

Przewóz towarów to odpowiedzialne zadanie wymagające posiadania przystosowanych do tego celu środków transportu. Przewóz towarów samochodami z nadwoziem typu plandeki i firanki zapewnia Strzelczyk Paweł gwarantując ich bezpieczne dostarczenie we wskazane przez klienta miejsce.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz