Materiał Partnera

Zalety rolet tekstylnych

Zalety rolet tekstylnych

Rolety tekstylne z powodzeniem znajdują swoje zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak i w biurach czy w innych budynkach użyteczności publicznej. Obecnie należą do najczęściej wybieranych osłon okiennych. Skąd taka ich popularność? Odpowiedź jest prosta – rolety tekstylne posiadają wiele zalet. Sprawdź razem z nami, dlaczego warto je wybierać.

Prostota i niezawodność

Rolety tekstylne powstają przy użyciu tkanin, które dzięki swoim właściwościom zapewniają ochronę przed nadmierną ilością promieni słonecznych oraz poczucie prywatności. Ich konstrukcja jest niezwykle prosta, dzięki temu system w jakim działają, jest niezawodny. Prostota nie oznacza bowiem kiepskiej jakości. Wręcz przeciwnie – nowoczesne materiały, wykorzystywane do tworzenia rolet, są m.in. odpowiednio zabezpieczane przez blaknięciem oraz ewentualnym rozciąganiem się pod wpływem negatywnego działania słońca.

Ekonomia i elegancja

Rolety tekstylne to rozwiązanie, na które może sobie pozwolić każdy. Ponadto ich atrakcyjnej cenie towarzyszy również estetyczny wygląd. Bez względu na rodzaj, rolety te zawsze wyróżnia elegancja, której sekret tkwi w ponadczasowej prostocie formy.

Duży wybór

Obecnie producenci oferują bardzo bogaty wybór rolet tekstylnych. Dostępne są m.in. rolety w kasetach lub bez oraz rolet na ścianę. Dzięki temu mamy możliwość dobrania odpowiednich osłon okiennych w zależności od naszych potrzeb.

Pośród rolet bez kasetek coraz większą popularnością cieszą się rolety tekstylne mini z systemem prowadzenia żyłkowego. Są one tanie i bardzo praktyczne. Rolety mini mogą być wyposażone w dodatkowe, boczne prowadzenie żyłkowe. Rozwiązanie takie pozwala na przytrzymanie rozwiniętej rolety przy oknie – nawet w sytuacji, w której jest ono uchylone. Ponadto żyłki w roletach mini prowadzone są pod tkaniną, a nie obok niej, co sprawia, że nie haczymy o nie ręką.

Rolety w kasetach, idealne do montażu w oknach ze szprosami, posiadają dodatkowe prowadzenie boczne materiału. Kaseta i prowadnice są przyklejane do listwy przyszybowej. Rolety tego typu zazwyczaj zaopatrywane są w specjalne mechanizmy samohamujące, które pozwalają na wstrzymanie rolety w żądanym miejscu bez konieczności wpinania łańcuszka w zaczep.

Rolety na ścianę zaś to rozwiązanie bez kaset i bez prowadnic, a dedykowane tym, którzy potrzebują zamontować rolety o obszernych rozmiarach przy ścianie bądź przy suficie. W roletach tych tkanina nawinięta jest na rurkę o większej średnicy. Większe są również jej mechanizmy.

Kreatywność i nowoczesność

Prostota i kreatywność? Czy takie połączenie jest możliwe? Jak najbardziej! Wystarczy, że wybierzesz fotorolety, czyli nowość w zakresie rolet tekstylnych. Na czym polega to rozwiązanie?

Jak tłumaczy nasz rozmówca z firmy DARIO, która jest producentem różnego rodzaju systemów zaciemniania wnętrz:

Fotorolety to rozwiązanie, które daje nieskończenie wiele możliwości. Wystarczy, że prześlesz do nas swoje zdjęcie lub wybierzesz je spośród dostępnych w naszej galerii, a my już zajmiemy się resztą. Przy produkcji naszych fotorolet wykorzystujemy innowacyjną technikę druku cyfrowego, która pozwala na doskonałe odwzorowanie obrazu. Dzięki temu patrząc każdego dnia w okno, możesz podziwiać wymarzony widok, obraz lub wizerunek bliskiej Ci osoby.

Łatwość w czyszczeniu

Na koniec zaleta, którą trudno przecenić. Rolety tekstylne, oprócz tego, że są wytrzymałe i solidne, są również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy je regularnie odkurzać bądź przecierać suchą szmatką z popularnej mikrofibry. A w sytuacjach, w których mamy do czynienia z poważniejszymi zabrudzeniami, pomocna będzie wilgotna szmatka i delikatny środek czyszczący. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz